Zpět na » Serie A » Jović přestupuje z Realu do Fiorentiny, ulevilo se všem

Jović přestupuje z Realu do Fiorentiny, ulevilo se všem

Jović přestupuje z Realu do Fiorentiny, ulevilo se všem © trollfootball.me - Novou posilou Fiorentiny se stal Luka Jovič

0

Líbilo se

06.07. - Přestup mladého srbského útočníka je výhrou pro všechny zúčastněné. Luka Jovič bude mít možnost pravidelně nastupovat, Fiorentina získá kvalitní posilu do útoku a Real Madrid ušetří téměř 30 milionů eur, které ještě hráči mělo vyplatit.

Přesun Luky Joviče do Serie A je velkou výhrou pro všechny. Mladý útočník se dostal do věku, kdy už nemůže jen tiše vysedávat mezi náhradníky a čekat na svou příležitost, potřebuje pravidelně nastupovat. V Madridu ale se srbským hráčem nepočítali a trenér Ancelotti má o problém méně. Z týmu mu odešel útočník, který klubovou popkladnu zatěžoval 4,5 miliony eur ročně.

A konec konců je přestup velkou výhrou i pro Fiorentinu, která dostala útočníka o něhož velmi stála. Výběr toskánského fotbalového klubu nebyl žádným náhodným tahem. Jovičův agent, Fali Ramadani, již v minulosti do Fiorentiny usadil Saviče, Tomašiče nebo Vlahoviče, a zároveň má výborné vztahy s trenérem Italianem. Zdá se, že Luka Jovič konečně bude mít k dispozici potřebné minuty a inspirativní prostředí.

Obtíž v počátečních fázích jednání spočívala pochopitelně ve finančním vyrovnání obou klubů. Když už všichni uvažovali o hostování s povinnou opcí na koupi hráče, kluby nakonec přišly s řešením: Jovič přestoupí do Florencie, kde podepíše standartní kontrakt. Real Madrid si ovšem vyhradil právo na 50% z případného budoucího prodeje hráče.

Aby se Jovič mohl vyvázat ze své smlouvy v Madridu, musel se Real s hráčem dohodnout a vyplatit mu část z celkové sumy, která by mu podle smlouvy podepsané v roce 2019 náležela. Platově Real srbský útočník měl stát ještě dalších 13,5 milionu eur, kolik ale od madridského klubu dostane nebylo uveřejněno.

Real Madrid vsadil vše na jednu kartu. A nutno říci, že správnou. Mít v klubu hráče, který nenastupuje a rok za rokem se stále více znehodnocuje, byla neudržitelná situace. S přechodem Luky Joviče do Fiorentiny jsou všichni přesvědčeni, že se v Toskánsku hráč chytne a v budoucnu bude přeprodán s velkým ziskem. Fiorentině se podobně podařilo zhodnotit Vlahoviče nebo Chiesu, oba odešli za 70 milionů eur. Pokud by se podobný husarský kousek povedl i s Jovičem, mohl by si Real mnou ruce.

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články