Zpět na » Serie A » Inter oficiálně představil očekávanou posilu Romela Lukaka

Serie A - Inter oficiálně představil očekávanou posilu Romela Lukaka

Inter oficiálně představil očekávanou posilu Romela Lukaka © twitter.com - Lukaku bude hrát v Interu s dresem číslo 90

0

Líbilo se

29.06. - Belgický útočník se rok po svém odchodu vrací na místo činu, do Interu Milán. Z Chelsea přichází na roční hostování a po úspěšných lékařských prohlídkách je jeho příchod zkompletován. Část fanoušků mu sice jeho odchod a návrat zazlívá, přesto na něj na letišti i před sídlem Interu čekaly davy a skandováním ho vyzývaly, aby jim v příští sezóně zajistil ligový titul.

Nit se podařilo navázat přesně v místě, kde byla před rokem přetržena. Přistání v Miláně za úsvitu, lékařská prohlídka a setkání s prezidentem klubu. Vše klaplo na jedničku. Návrat krále se uskutečnil. Romelo Lukaku si pro svou novou kapitolu v Interu vybral dres s číslem devadesát a fanoušci doufají, že se mu podaří pokračovat ve vynikajících výkonech, které předváděl.

Posledních několik týdnů se o těžce uskutečnitelné operaci jen mluvilo, bylo totiž nutné najít křehkou rovnováhu, která by uspokojila všechny tři strany a k návratu Lukaka mohlo dojít. Vedení Interu nemělo problém dohodnout se s belgickým útočníkem, který velmi zřejmě dal najevo svou nechuť pokračovat v Chelsea.

Od počátku také bylo jasné, že jedinou schůdnou variantou bude muset být hostování, protože ekonomická stránka věci nedovolovala uskutečnit přestup. I tak si Inter nepořídil Lukaka za lidovou cenu. Do kasy Chelsea putuje 8 milionů eur ročně, které s bonusy budou moci dosáhnout až na 11 milionů. Samotný útočník pak inkasuje 8,5 milionu eur čistého ročně, což díky daňovým úlevám zatíží klubovou kasu částkou asi 12 milionů eur.

Bonusy, které bude moci získat Chelsea navíc, jsou přímo vázány na zisk trofejí, přesněji řečeno na italský titul. Druhou bonusovou položkou ve smlouvě je pak cesta Evropou, tady by ale Inter musel dojít velmi daleko v Lize mistrů, případně dosáhnout úspěchu na úrovni výhry v Evropské lize. Každopádně platí jednoduchá rovnice, čím lépe bude v příští sezóně Inter hrát, tím více z hostování Lukaka bude Chelsea mít.

Do roka do dne se belgický gigant vrátí zpět do Londýna. Hostování je zcela jasně narýsováno jako jednoleté, bez doložky o odkoupení hráče. Během jednání sice byla naznačena možnost, že by se kluby v průběhu roku mohly dohodnout na následném prodloužení hostování. Dvouleté půjčky ovšem nejsou dovoleny, proto oficiálně Lukaku přichází na 12 měsíců po jejichž uplynutí se vrátí do Chelsea.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Tygrice - 01.07. Odpovědět

Tak proč se do Chelsea tlačím když my nevyhovuje herní styl Tuchela. Smajlík 17

Tygrice

na šachtu s ním

ovmartin23
- 30.06. Odpovědět

Zkrátka hráč který neví co chce Smajlík 3

o 3 mesiace rozhovor pre Sky Chelsea je mooj klub mam tam vela kamaratov a nedorobenu pracu Smajlík 3

martyy_98
Nejnovější články