Zpět na » Serie A » Juve táhne na Řím: Operace Zaniolo zahájena

Juve táhne na Řím: Operace Zaniolo zahájena

Juve táhne na Řím: Operace Zaniolo zahájena © besoccer.com - Juventus touží po římském mladíkovi

0

Líbilo se

26.06. - Dvaadvacetiletého záložníka AS Řím a jednu z největších nadějí italského fotbalu, Nicolaograve; Zaniola, bude velmi těžké udržet v dresu giallorossi. Kolem mladého talentu krouží mnoho klubů, ale s konkrétní nabídkou přišel Juventus, který nabízí výměnou hned několik hráčů.

V dobách, kdy je finanční likvidita velmi omezená, je potřeba více než kdy jindy vsadit vše na jednu kartu. Kreativitu ve vyjednávání. Juventus a AS Řím navázali první nesmělý kontakt zaměřený na hovor o mladém záložníkovi. Zatím se nedá mluvit o zahájení skutečného jednání, ale fanoušci AS bijí na poplach. Hrozí reaálně, že klub prodá jednoho z nejlepších hráčů.

Aktuálně je největší překážkou v dalším jednání požadavek AS Řím, který za mladého hráče, Nicolu Zaniola, dva roky před vypršením smlouvy požadují částku ve výši 50 milionů eur. Jak se ale zdá, budou ochotni zvážit alternativní nabídky zahrnující výměny hráčů. Zlomový tedy bude výběr hráčů, které bianconeri uvedou do jednání.

První nesmělá schůzka mezi vedením AS Řím a Juventusem tedy nedošla dále než k hodnocení jednotlivých mladých hráčů, pro turínský klub je to ale i tak částečné vítězství. Klub by rád celou operaci uzavřel v průběhu příštích dvou tří týdnů a doufá, že se mu do té doby podaří přesvědčit giallorossi.

AS Řím by mohl vsadit na to, že do týmu přivedeno „nového“ Zaniola, jako se mu to povedlo před čtyřmi lety při prodeji Nainggolana do Interu. Tehdy výměnou získali Santona a Zaniola. I nyní by se podobný husarský kousek mohl podařit, ale je jasné, že bude záležet na tom, co nabídne Juventus. Nejvíce skloňované jméno je zatím americký záložník McKennie, jeho cena se pohybuje okolo 35 milionů, ale v Římě z něj nadšeni nejsou.

Juventus má nicméně dostatek hráčů, které může nabídnout. Zdá se, že Dragusin byl již přislíben Janovu, ale mluvit by se mohlo o Ranocchiovi, který loni hostoval ve Vicenze. Dalším perspektivním záložníkem, který se vrací do Turína je Rovella, do něhož Juve investovala nemalé peníze před necelými dvěma roky. Jeho začlenění do A týmu je ovšem velmi komplikované, proto se spíše očekává nové hostování.

Novým „Zaniolem“ by také mohl být mladík Chibozo, případně Compagnon. Dalším ceněným hráčem je i Cerri, střední útočník, který je neustále přirovnáván k Tonimu. A seznam nekončí - Stramaccioni, Barbieri. Mladých zajímavých hráčů má Juventusu dostatek, stačí jen přesvědčit AS Řím, protože Zaniolo, jak se zdá s přestupem souhlasí.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články