Zpět na » Serie A » Dybala prohloupil: Inter mu nyní nabízí „pouze“ 5 milionů

Serie A - Dybala prohloupil: Inter mu nyní nabízí „pouze“ 5 milionů

Dybala prohloupil: Inter mu nyní nabízí „pouze“ 5 milionů © skysports.com, fotbalportal.cz - Paulo Dybala

0

Líbilo se

24.06. - Paulo Dybala postřednictvím svého agenta na první nabídku Interu s platem ve výši 7 milionů eur odpověděl, že si musí vše dobře promyslet. Dny a týdny plynuly a s příchodem Romela Lukaku a na nátlak čínského vlastníka klubu Inter stáhnul předchozí nabídku smlouvy. Ta současná je vypsána „pouze“ na 5 milionů eur ročně a Dybala tak zjevně svou šanci promeškal.

Kdo chce moc, někdy nemá nic. S úplně prázdnýma rukama Paulo Dybala ze schůzky s vedením Interu neodchází, ale je až do očí bijící, že argentinský útočník promeškal už podruhé během několika měsíců šanci na podpis smlouvy.

Poprvé se tak stalo v lednu v Turíně, podruhé před několika dny v Miláně. Nyní má na stole nabídku o miliony nižší. Nerazzurri argentinskému reprezentantovi nabízí plat ve výši 5 milionů eur ročně s bonusem dalšího milionů eur, pokud by Dybala odehrál více než 50% všech utkání. To ale nebude v nabitém útoku a při Dybalově chatrném zdraví vůbec jednoduché.

Na další plánovanou schůzku s Marottou protentokrát zamíří Fabrizio De Vecchi, který v minulosti platil za prostředníka mezi oběma stranami a očekává se posun v jednání. Schůzky by se tak neměl účastnit Jorge Antun, hráčův agent, který je podle médií hlavním viníkem toho, že předchozí nabídka smlouvy nebyla akceptována.

Aby bylo jasno, nabídka Interu na stole stále je, ale je už třetí v pořadí a v této chvíli diametrálně odlišná. Marotta nabízí Dybalovi 6 milionů eur ročně, ale jeden milion je vázán na odehrané zápasy v sezóně. Inter se tak chce vyvarovat toho, že bude platit hráče, který více prosedí na lavičce a marodce, než kolik toho odehraje.

Do přípradné smlouvy, pokud bude podepsána, by mohla být přidána také klauzule o odstoupení od kontraktu. To může být jednostranné a klauzule může být aktivována už po prvním roce platnosti. Nicméně další jednání tak trochu brzdí samotný vlastník Interu, pan Zhang, který Marottu požádal, aby uzavřeli obchod až nebude v útoku takový přetlak.

A tady se dostáváme do téměř mrtvého bodu, protože to znamená, že Inter nejdříve musí prodat minimálně dvě hráče mezi Sanchezem, Correou a Džekem. Chilskému hráči by k odchodu mohlo dopomoci luxusní odstupné, v případě bývalého hráče Lazia a bosenského reprezentanta se ovšem situace nejeví příliš růžově.

K čemu tedy bude příští schůzka mezi Dybalou a Interem? Nerazzurri chtějí pochopit, zda bude mít argentinský hráč chuť přijmout novou nabídku za horších platových podmínek nebo ne. Ovšem Inter si musí dávat pozor i na ostatní zájemce o Dybalu, v posledních dnech se čím dál častěji mluví o tom, že by argentinského útočníka chtěl angažovat AC Milán.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články