Zpět na » Serie A » AC Milán stupňuje tlak na Scamaccu

Serie A - AC Milán stupňuje tlak na Scamaccu

AC Milán stupňuje tlak na Scamaccu © ogol.com.br - Posílí Scamacca řady AC Milán?

1

Líbilo se

11.06. - Rossoneri by do letní přípravy rádi v týmu viděli posilu na pozici středního útočníka. Po příhodu Belgičana Origiho a s Giroudem v týmu sice AC Milán nemusí bláznit v honu na útočníka Sassuola, ale Gianluca Scamacca je na seznamu posil již dlouhé měsíce a nastává ideální čas na to, aby rossoneri zatlačili na pilu.

Ve středu dění v italské reprezentaci útočník Sassuola, Gianluca Scamacca, rozhodně je. Částečně je to kvůli jeho nezpochybnitelným kvalitám, ale částečně také kvůli dalším útočníkům azzurri, kteří již měsíce přivádí trenéra Manciniho k zoufalství. Byl by ale Scamacca v centru dění také v AC Milán? Gianluca není žádným nováčkem v zorném poli velkých klubů a zájem AC Milán se zdá být velmi konkrétní.

Vedení klubu sice po příchodu Origiho považují za prioritu zcela jiné oblasti hřiště, ale mezi střední útočníky budou muset rossoneri také sáhnout. Giroud je sice prvotřídní útočník, ale má na krku šestatřicet křížků, o Ibrahimovičovi netřeba snad ani mluvit. Švédský internacionál je sice špičkový forward, ale jeho zdravotní stav je otázkou. A pak už nám zůstávají pouze mladík Lazetič a Origi.

Zájem AC Milán o posílení středu útoku dává smysl. A to z hlediska konceptuálního. Rossoneri chtějí přivést mladého úočníka s velkým prostorem pro další zlepšení. Gianluca Scamacca jistě nebude chtít zahřívat lavičku, ale při souběžné účasti v italské lize, poháru a Lize mistrů bude jistě příležitostí dostatek pro všechny. Nahuštěný kalendář mění týmy napříč evropskými ligami a ty si tak nemohou dovolit pokles výkonnosti už po několika oderhaných týdnech.

Scamacca je vůdčím typem hráče, ideální posilou, ale zdaleka ne jediným kandidátem. Jméno, které se setkává s uznáním a o němž se mluví zatím jen okrajově, je Raspadori. Jeho hráčský profil je velmi zajímavý, protože zvládne zastat roli hrotového útočníka, ale stejně dobře se může stáhnout hlouběji do pole. Pak je tu celá řada dalších hráčů, kteří mohou hrát trochu staženi, ale není to jen řešení z nouze cnost pro případ, že by rossoneri nepřesvědčili Scamaccu?

Problém je v tom, že najít konkrétní alternativu ke Scamaccovi není snadné. Alespoň ne v případě, že klub chce zůstat v rozumných přestupových číslech. V minulosti se často mluvilo také o Belottim nebo Isakovi, ale v této chvíli už to zdaleka nejsou aktuální jména. Upřímně řečeno, v tuto chvíli není jisté ani to, zda AC Milán vlastně trenéra Pioliho chce uspokojit s nákupem středního útočníka. Do značné míry bude záležet na tom, kolik financí rossoneri uvolní.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články