Zpět na » Serie A » Monza přemýšlí nad posilami do Serie A

Serie A - Monza přemýšlí nad posilami do Serie A

Monza přemýšlí nad posilami do Serie A © salernitananews.it - Hráči Monzy bojují ve finále playff druhé ligy

0

Líbilo se

30.05. - Nováček italské nejvyšší ligy, fotbalový klub z Monzy, jehož vlastníkem není nikdo jiný než Silvio Berlusconi, po velice nestřídmých oslavách postupu slibuje fanouškům, že klub bude v létě notně posilovat. A vespojení s "provinčním" klubem se mluví o hodně zajímavých jménech.

Monza ve druhé fotbalové lize skončila celkově na čtvrtém místě, což znamenalo, že se bude muset do Serie A prokousat nevyzpytatelným playoff. V jeho semifinále po dvou výhrách 2-1 vyřadila pátou Brescii a ve finále narazila na Pisu. I nad toskánským celkem dokázala dvakrát zvítězit. Doma již tradičně 2-1 a v odvetě na hřišti Pisy 3-4.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího Marianiho vypuklo v kotli hostů velké nadšení a bouřlivé oslavy se přenesly i na hřiště. Ambiciózní projekt Silvia Berlusconiho začíná nabývat reálných rozměrů. První velký cíl splněn - klub se probojoval do italské nejvyšší ligy. „Teď chceme vyhrát Serie A a postoupit do Ligy mistrů,“ hlásí sebevědomě bývalý italský předseda vlády.

Hlavním cílem klubu z Monzy je vybudování konkurence schopného týmu s italskou duší. Už v minulosti se Berlusconi netajil s tím, že by rád v týmu měl pouze italské hráče, ale tato myšlenka brzy vzala za své. Nicméně posily pro premiérovou sezónu v Serii A prozatím hledá Monza v italském rybníčku. Cílem číslo jedna je útočník FC Turín, Andrea Belotti, který se v současné chvíli rozhoduje, zda v klubu prodlouží smlouvu nebo se bude stěhovat.

"Belotti je skvělý útočník jako mnoho dalších, nemůžeme nic vyloučit," odpověděl vyhývabě manažer Monzy, Filippo Antonelli Agomeri. Pro italského reprezentačního útočníka momentálně Monza pravděpodobně není nejžhavější nabídkou, blíže jeho angažmá jsou spíše kluby slavnějších jmen jako je Atalanta nebo Fiorentina. Nicméně fakt, že za klubem z Monzy stojí dvojice Berlusconi - Galliani slibuje velkou podívanou a také jen hodně málo omezený přísun financí.

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Nejnovější články