Zpět na » Serie A » Ibrahimovič operován, bude mimo hru 8 měsíců

Ibrahimovič operován, bude mimo hru 8 měsíců

Ibrahimovič operován, bude mimo hru 8 měsíců © goadnews.com - Zlatan slaví mistrovský titul

0

Líbilo se

25.05. - Švédský reprezentační útočník v týdnu odmítl pozvánku k národnímu týmu a dnes je jasné, proč se tak stalo. V Lyonu podstoupil plánovanou operaci kolene a mimo trávník zůstane dalších 7-8 měsíců. Kopačky na hřebík se věšet nicméně nechystá.

Na specializované klinice v Lyonu ve středu doktor Bertrand Sonnery-Cottet, za přítomnosti lékařského ředitele AC Milán Stefana Mazzoniho, provedl operaci levého kolene Zlatana Ibrahimoviče. Podle oficiálního prohlášení klubu se jednalo o plánovaný zákrok, který by měl pomoci vyřešit nestabilitu kloubu a předního zkříženého vazu. Operace podle lékařské zprávy proběhla úspěšně a rekonvalescence je odhadována na až 8 měsíců.

Samotná operace by mohla zásadně ovlivnit budoucí rohodnutí Zlatana Ibrahimoviče o tom, zda bude v klubu pokračovat v aktivní kariéře, ale zdá se, že švédský internacionál mí již jasno a do fotbalového důchodu se nechystá. Při oslavách titulu přispěchal s prohášením, že mu Mino Raiola radil, aby hrál ještě minimálně dalíšch deset let. K dobru také bývá dáván Zlatanův výrok o tom, že bude hrát, dokud se ve fotbale neobjeví někdo lepší.

Podle informací sportovního portálu pianetamilan.it by měla operace napomoci právě ke kontinuitě hraní. Zlatan Ibrahimovič chce vyřešit vleklé problémy s kolenem tak, aby se do fotbalu mohl ponořit opět naplno. Jeho rozhodnutí pokračovat v aktivní kariéře by tak mohl změnit už jedině nový vlastník AC Milán. Konečné slovo bude mít společnost Redbird, ostatní zainteresované strany myšlenku návratu Zlatan na San Siro podporují.

Andrea Suttnerová / pianetamilan.it, calciomercato.com

Nejnovější články