Zpět na » Serie A » Serie A chystá dvojí předání ligového poháru

Serie A - Serie A chystá dvojí předání ligového poháru

Serie A chystá dvojí předání ligového poháru © goal.com - Který z milánských celků získá scudetto?

1

Líbilo se

17.05. - V posledních letech již málo vídaná situace přidala vedení italské fotbalové ligy další vrásky. Do posledního kola vstupuje první AC Milán a druhý Inter s rozdílem dvou bodů mezi sebou a FIGC tak musí chystat dvojnásobné oslavy titulu.

Naposledy nebylo o vítězi italské ligové soutěže rozhodnuto před posledním kolem v sezóně 2009/10, kdy Inter na prvním místě nahánělo druhé AS Řím. O dva roky dříve se stejní soci postarali o vzruch až do posledního kola a v obou případech si hubený náskok pohlídal Inter.

Za nejpamátnější poslední kolo Serie A ale dodnes fanoušci považují to v sezóně 2001/2002, do kterého Inter vstupoval na prvním místě tabulky, ale po senzační prohře s Laziem po fantastickém výkonu a dvou brankách Karla Poborského, skončili nerazzurri až třetí a z titulu se radoval Juventus.

V letošní sezóně se Inter dlouho držel v popředí tabulky, o které přišel pouhá čtyři kola před koncem při prohře 2-1 v Bologni. Od té doby si rossoneri drží náskok dvou bodů a hodlá ho bránit zuby nehty i posledních 90 minut.

Italská fotbalová federace nicméně musí počítat se dvěma variantami, proto utkání AC Milán v Sassuolu bude přihlížet prezident Lorenzo Casini a v útrobách stadionu bude čekat pohár pro vítěze Serie A. Druhá kopie poháru bude také na stadioně v Miláně, pro případ, že by AC prohrálo a Inter si poradil se Sampdorií.

V každém případě se počítá také s oslavami na Piazza Duomo, kam po průjezdu ulicemi města vjede autobus s hráči vítězného týmu.

Andrea Suttnerová / sport.sky.it, calciomercato.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články