Zpět na » Serie A » Výhra v italském poháru sezónu nezachrání, tvrdí Allegri

Serie A - Výhra v italském poháru sezónu nezachrání, tvrdí Allegri

Výhra v italském poháru sezónu nezachrání, tvrdí Allegri © corrieredellosport.it - Kdo se bude radovat ve finále italského poháru?

0

Líbilo se

10.05. - Ve středu večer se v Itálii bude bojovat o další z trofejí, italský pohár. Nad hlavu by ho chtěly pozvednout oba týmy, ale pro bianconeri je zápas téměř existenční. Juventus potřebuje napravit velmi špatný dojem ze sezóny a nyní má poslední šanci.

Italský pohár býval po dlouhá léta přehlížen ze strany velkých klubů, které do zápasů nikdy nenasazovaly špičkové hráče a byla to trofej druhé kategorie. „Finále italského poháru kdysi bývala třešničkou na dortu sezóny Juventusu. Teď je to bohužel celý dort ne jen ta třešnička. Musíme být stoprocentně soustředění. Potřebujeme opět začít vyhrávat,“ poukázal na důležitost finále trenér Juventusu, Massimiliano Allegri.

Rodák z Livorna se soupeře neleká a přesto, že bianconeri zůstávají mírným favoritem i z pohledu vedení Interu, Allegri nadšení krotí. „Budeme hrát proti jednomu z nejlepších týmů ligy. A navíc je to zápas Juve - Inter a ten bývá tradičně velmi vyrovnaný. A třeba okamžik, který rozhodne celé utkání, přijde ve druhé minutě a bude po zápase, ale důležité je vstoupit do něj s čistou hlavou a koncentrovaní. Uděláme vše proto, abychom fanouškům trofej přivezli.

O finále italského poháru se mluví jako o trofeji záchrany, tedy v souvislosti se sezónou Juventusu. „Ligu jsme odstartovali tragicky a dlouho jsme se dotahovali na špičku tabulky. Snažíme se každý rok být lepší a lepší, ale bohužel jsem vypadli brzy i z Ligy mistrů. Už teď vidím ty novinové titulky. Pokud vyhrajeme, bude to samé „je to jen italský pohár“, ale pokud prohrajeme, všude se bude psát o tom, jak hrozná sezóna to byla.

Juventus ve finálovém utkání už nemusí šetřit své hráče, v tabulce Serie A se nemůže nikam posunout a neexistuje důvod, proč by neměla hrát nejlepší možná sestava. „Paulo Dybala? Bude pochopitelně hrát. Naše sezóna nebyla jednoduchá, začala odchodem Cristiana Ronalda a sesypalo se na nás spousta zranění. Jen tak mimochodem, na finále poháru jsem se rozhodl do zápasové soupisky povolat všechny hráče, včetně Chiesy a McKennieho. Musíme se na zápas plně soustředit, vyhrát ho, odrazit se od tohoto momentu a využít ho v příští sezóně.“

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články