Zpět na » Serie A » Inter a Juventus mají před finále italského poháru problémy v útoku

Serie A - Inter a Juventus mají před finále italského poháru problémy v útoku

Inter a Juventus mají před finále italského poháru problémy v útoku © onefootball.com - Prolomí Džeko střeleckou smůlu ve finále italského poháru?

0

Líbilo se

08.05. - Milánský Inter ve středu ve 21 hodin večer vyzve ve finále italského poháru držitele trofeje, turínskou Starou Dámu. Oba týmy ale před tím, než k finále nastoupí, řeší problémy v útoku. Džeko v dresu Interu více než měsíc nevstřelil branku, Juventus se naopak snaží vyrovnat s krizí Vlahoviče a Moraty.

Bosenský útočník, Edin Džeko, už více než měsíc neskóroval a nutí tak trenéra Inzaghiho k zamyšlení. Posadí se útočník ve finále italského poháru na lavičku a bude upřednostněn Correa s Lautarem? Problémem Interu je souběžný boj o titul ligového šampiona, který se v této sezóně pravdpěpodobně rozhodne až v posledním kole a nerazzurri budou potřebovat pošetřit síly pro víkendové utkání Serie A.

Zařazení Edina Džeka na soupisku základní sestavy by tak byla logickou volbou, ale současná forma Džeka je alarmující. Druhým „problémem“ trenéra Inzaghiho je naopak naprosto výborná střelecká forma Lautara Martineze. Argentinský reprezentant v posledních šesti utkáních Interu nastřílel sedm branek a klub je na jeho ofenzivním příspěvku doslova závislý. Jeho nasazení ve všech posledních utkáních sezóny je tak opravdový „must“. Vydrží ale Martinez zápasový příděl?

Ostatní útočíci Interu Milán viditelně pokulhávají, na posledních 15 brankách nerazzurri se sedmi zářezy podílel Lautaro a druhým přispěvatelem je „náhodný bomber“ Alexis Sanchez se dvěma brankami. Zbytek útoku Interu je spíše k pláči a nejvíce se mluví o Edinu Džekovi. Bosenský forward sice v letošní sezóně nastřílel už třínáct branek, což je slušný průměr, ale naposledy se do sítě soupeře trefil 9. dubna. Od té doby nasbíral pět utkání v řadě bez přesného zásahu.

Totožné problémy v útoku řeší také soupeř Interu Milan, Juventus Turín. Ofenzivní představení turínského klubu jsou v letošní sezóně tragická. Nejvíce branek v poslední době má na svém kontě Paolo Dybyla, o kterém je známo, že hraje svá poslední utkání v dresu bianconeri před letním odchodem. Ani u něj ale statistika není k jásání. V roce 2022 odehrál v Juve 26 utkání a střelecky se prosadil pouze sedmkrát.

V zimním přestupovém období proto Juventus sáhl hluboko do kapsy a odkoupil z Fiorentiny s příslibem ofenzivní smršti Dušana Vlahoviče. Srbský útočník se zatím v dresu Turína prosadil šestkrát, naposledy ale před téměř měsícem a začínají se ozývat stále častěji hlasy o tom, zda Juventus udělal dobře, když za něj v lednu utratil astronomickou cifru.

S dalším útočníky Juventusu je to bohužel už jen jízda strmě dolů. Bernadeschi se, pokud nepočítáme zásah v poháru, naposledy prosadil loni v prosinci, Alvaro Morata čeká na úspěšný zásah od poloviny března a pískot se snáší také na mladého Keana, od kterého fanoušci v letošní sezóně očekávali daleko více. Ani vedení klubu není s italským reprezentačním útočníkem spokojeno a slovy Pavla Nedvěda před utkání v Janově potvrdilo, že „od útočníků budeme v příští sezóně očekávat daleko více, počínaje Keanem.“

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články