Zpět na » Serie A » Chiellini míří vysoko: Juve může letos Ligu Mistrů vyhrát

Serie A - Chiellini míří vysoko: Juve může letos Ligu Mistrů vyhrát

Chiellini míří vysoko: Juve může letos Ligu Mistrů vyhrát © zimbio.com - Giorgio Chiellini

0

Líbilo se

13.03. - Kapitán bianconeri a italského reprezentačního týmu má před sebou velice náročné jaro. S Juve se pokouší vylepšit pozici v tabulce Serie A a dojít co nejdále v pohárové Evropě, v národním týmu musí zvládnout playoff o MS v Kataru. A ani v jednom případě se nejedná o nic snadného, ale Giorgio Chiellini zbraně neskládá.

Už více než šestnáct let je Giorgio Chiellini nedílnou součástí soupisky Juventusu. K týmu se přidal v době, kdy své nejlepší sezóny kopal držitel Zlatého míče, Pavel Nedvěd, a bianconeri neopustil ani ve chvíli, kdy korupční kauza Juventus poslala do Serie B a mnoho hvězd z Juve ze dne na den uteklo.

Dnes po hřišti běhá Chiellini, vždy když mu to zdravotní stav dovolí, s kapitánskou páskou Juventusu i národního týmu a věří, že v obou případech má před sebou ještě úspěchy. „Výhra v Lize Mistrů mi chybí a Juve ji naposledy slavila v roce 1996. Je to hodně zvláštní turnaj. Nedá se říci, že by vždy nutně vyhrál nejlepší tým. V posledních sezónách nás vyřadilo Porto, Lyon a Ajax, nemůžeme tvrdit, že jsme dosáhli dobrých výsledků. Po zimních přestupech a příchodech Vlahoviče a Zakarii už nemáme žádnou výmluvu a věřím, že letos můžeme mířit vysoko a vyhrát Ligu Mistrů. Kvalitní tým na to určitě máme.

Obdobně vidí šance azzurri v playoff MS v Kataru, které se bude hrát již za pár dní a Itálie se utká se Severní Makedonií a v případě výhry pak s lepším z dvojice Portugalsko-Turecko. Cesta do Kataru tedy zdaleka není jednoduchá. „Ve výhru věříme všichni. Myslím, že je důležité udržet si pozitivní myšlení. Nesmíme nadcházející utkání vnímat jako problém. Trenér Mancini objížděl celou Itálii a postaví do utkání to nejlepší co máme, ale musíme hrát hlavou. Dřív jsem potřeboval střetávat se v utkání s nepřáteli na druhé straně, pak jsem ale pochopil, že ztrácím spoustu mentální energie, tím že o druhých přemýšlím jako o nepřítelích a v hlavě s nimi bojuji. Teď se všechny snažím brát jako kamarády, na hřišti s nimi mluvím, žertuji. A moje výsledky v utkáních jsou lepší.“

Andrea Suttnerová / corrieredellosport.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 14.03. Odpovědět

Ne bohužel nemůže

Forte02
Nejnovější články