Zpět na » Serie A » Hellas Verona Antonína Baráka v létě neudrží

Serie A - Hellas Verona Antonína Baráka v létě neudrží

Hellas Verona Antonína Baráka v létě neudrží © gianlucadimarzio.com - Antonín Barák, Hellas Verona

0

Líbilo se

19.02. - Antonín Barák se podílel na demolici 4-0 Udinese v posledním ligovém utkání a nyní se těší na konfrontaci s AS na Olimpicu. Bez ohledu na to, jak utkání dopadne, Verona má pevnou pozici v tabulce a mohla by si druhou polovinu sezóny užívat. Pohárové příčky jsou ale velice blízko a hráči Verony by si zahrát v Evropě zasloužili.

Cesta Antonína Baráka na fotbalové výsluní nebyla snadná. V mládežnických katergoriích na sobě nosil cejch mazánka, protože jeho otec byl trenérem Dukly Příbram za kterou nastupoval. Označení ale vůbec neodpovídalo náročnosti tréninku, zatímco ostatní mohli po příchodu domů hodit kopačky do koutu a nohy na stůl, Barák dostal od otce další tréninkovou dávku - musel běhat kilometry a kilometry. Podle otce byl totiž příliš pomalý.

O deset let později se Antonín Barák pyšní nálepkou prvního záložníka Hellas Verona v historii, který nastřílel hattrick. Tři branky Sassuolu a další zářez proti Udinese vynesly Baráka na fotbalový olymp. Ve Veroně vědí, že mají v týmu klenotJe to úžasný kluk a mohl by hrát v základu v jakémkoliv týmu,“ potvrdil hlavní trenér, Igor Tudor.

Nadstandartní výkony dělají z Antonína Baráka jednoho z nejlepších záložníků italské Serie A a hodnota hráče letí vzhůru. Pokud by někdo chtěl s českým záložníkem podepsat smlouvu, bude muset Veroně zaplatit minimálně 20 milionů eur. V lednu se nikdo neobjevil, ale v červenci bude pro Hellas prakticky nemožné udržet Baráka v týmu.

Idolem českého reprezentanta je a vždy byl Pavel Nedvěd, ale největší zájem prozatím projevilo milánské AC. Trenér Pioli by si dovedl představit talentovaného záložníka ve svém týmu, protžoe by vhodně doplnil typově jiné hráče. Antonín Barák je jasně ofenzivně laděný, ale dokáže stejně dobře zatáhnout za záchranou brzdu a věnovat se obranným úkolům. AC Milán bude muset počítat s velkou konkurencí. Antonín Barák je sledován také týmy v Premier League a Bundeslize a odborníci tuší, že je načase, aby v kariéře provedl krok vzhůru.

Fotbal je úžasný, dává mi spoustu zadostiučinění,“ byl nadšený Antonín Barák na konci utkání, ale jeho fotbalová cesta vůbec nebyla vyšlapaná. Na začátku kariéry nastupoval v brance a až postupem času se propracoval do pole. Kvůli vrozené deformaci páteře později ale trpěl chronickou únavou. A když se probojoval až do A týmu Dukly Příbram, dostal zase nálepku trenérova oblíbence. „Útěk“ do jiného týmu a změna prostředí byla jedinou volbou. Přes Slavii, Udinese a Lecce se dostal až do svého současného týmu, Verony.

Nechci se dívat příliš do budoucna,“ odmítá spekulace o svém letním odchodu Antonín Barák, „chci se soustředit pouze na svou práci. Výsledky jsou na tom závislé a myslím, že hrajeme výborně. Jsem spokojený a šťastný za sebe ale hlavně za klub,“ dodal český reprezentant.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články