Zpět na » Serie A » Arthur Cabral, nástupce Vlahoviče ve Fiorentině

Serie A - Arthur Cabral, nástupce Vlahoviče ve Fiorentině

Arthur Cabral, nástupce Vlahoviče ve Fiorentině © blazetrends.com - Arthur Cabral

1

Líbilo se

27.01. - Vedení toskánského kubu již našlo za srbského útočníka náhradu. Sotva uschnul inkoust na smlouvě o přestupu Dušana Vlahoviče do Juventusu a už má Fiorenina náhradu. Novou posilou v útoku Fiorentiny bude Arthur Cabral z Basileje.

Fiorentina a fotbalový klub z Basileje dospěli k dohodě. Arthur Cabral se stěhuje do italské Serie A za 14,5 milionu eur. V týmu se stane novým Vlahovičem, alespoň fanoušci si v tuto chvíli nepřejí nic jiného než rychle zapomenout na odchod srbského reprezentanta. Arthur Cabral se narodil v braizlském Campina Grande a do evropského fotbalu si ho vytáhla právě Basilej. Ve švýcarské lize stihl odehrát jednu a půl sezóny, v té současné stihl nastřílet dvacetsedm branek ve třicetijedna utkáních.

Arthur Cabral není žádným nováčkem v hledáčku Fiorentiny. Brazilského útočníka pozorně sledují už od roku 2020 a minulý rok v září se vedení toskánského klubu jelo na hráče osobně podívat. Nemohli tak přehlédnout fyzicky silného hráče s úžasnou kopací technikou. Je tolik odlišý od Piatka, druhého nováčka v útoku Fiorentiny. Od obou se očekávají velké věci, zejména pak od Cabrala. Do svého příchodu do Basileje vždy dosáhl dvouciferného čísla v počtu vstřelených branek. Celkem během svého působení v Basileji nastřílel 65 branek.

Švýcarský klub Arthura Cabrala z Palmeiras přivedl za 6 milionů eur, nyní ho prodává Fiorentině za více než dvojnásobek. Cesta Cabrala k profesionálnímu fotbalu ale nebyla vůbec lehká. Nepochodil při několika zkouškách ve Fluminense, Vitorii, Bahii a Palmeiras, aby ho nakonec poslední jmenovaný klub podepsal a poslal na hostování do Ceara, fotbalového klubu z Fortalezy. Zde v pouhých 16 letech zavřel ústa všem škarohlídům a odstartoval svou dvouletou kariéru v brazilské lize korunovanou 22 brankami.

V letošní sezóně je Cabral pak naprostým zjevením. V Konferenční lize je druhý nejlepší střelec hned za Tammy Abrahamem z AS Řím. Jeho stabilní výkony mu vysloužili dokonce pozvánku k národnímu týmu a nyní má před sebou další výzvu. Uspěje v Serii A?

Andrea Suttnerová / sport.sky.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články