Zpět na » Serie A » Konec na lavičce Juventusu? Rozhodne klub, říká Pirlo

Konec na lavičce Juventusu? Rozhodne klub, říká Pirlo

Konec na lavičce Juventusu? Rozhodne klub, říká Pirlo © newsbreak.com -

0

Líbilo se

22.03. - Fotbalisté Juventusu Turín ztratili důležité body v boji o titul v italské Serii A, když v nedělním utkání 28. kola prohráli s Beneventem Calcio 0:1 a ze třetího místa tabulky zaostávají za lídrem soutěže Interem Milán o deset bodů. Nedělní domácí prohra se sestupem ohroženým celkem podtrhla složité období, v němž se Stará dáma nachází, zvlášť když Benevento se dočkalo vítězství po 11 zápasech.

„Tento zápas jsme nezvládli v každém aspektu hry. Chtěli jsme vyhrát po dobrém výkonu a místo toho jsme udělali spoustu technických chyb a prohráli jsme," konstatoval trenér Juve po nečekané prohře.

„Moje budoucnost? Rozhodne vedení klubu. Já budu pokračovat v práci den po dni a zápas za zápasem. A budu se dál snažit předat to nejlepší pro klub," reagoval trenér Andrea Pirlo na dotazy italských médií.

Zatímco Gazzetta dello Sport píše o blížícím se konci turínské vítězné série a výkony některých hráčů označil za katastrofu, fanoušci na sociálních sítích už žádají odchod trenéra Pirla či portugalského kanonýra Cristiana Ronalda.

Sportovní ředitel Fabio Paratici však 11 kol před koncem nejvyšší italské soutěže vyvrací jakékoliv pochybnosti.

„Nečekali jsme takové rozuzlení a jsme zklamaní stejně jako naši fanoušci, kterým jsme léta přinášeli radost. Teď máme dva týdny na analýzu tohoto výkonu. Každopádně jeden nevydařený zápas nesmí ovlivnit naše plány do budoucna. V minulé sezoně jsme nastartovali projekt a jeho součástí je i Cristiano Ronaldo, nejlepší fotbalista na světě. A bude tomu tak i nadále," uvedl Fabio Paratici pro Sky Sport Italia.

Na adresu trenéra Pirla, který zatím výsledky nedosahuje úrovně svých předchůdců, Paratici poznamenal: „Nebyli jsme nespokojení s předchozími trenéry, ale z jiných důvodů jsme se rozhodli pro změnu. Pirlo udělal s týmem hodně práce, ale občas přicházejí i nečekané výsledky. Samozřejmě nám jde o každý zápas a vítězství v něm, i když ne vždy se to daří. Nesouhlasím s tím, že letošní rok v Juventusu je jakýmsi přechodným zaměřením na hledání cílů do budoucna.“

Paratici zároveň dodal, že úspěchy z minulosti vždy doprovázely problémy a změny v sestavě.

„Víckrát jsme zažili období, kdy jsme procházeli menšími krizemi a museli udělat zásahy do sestavy či vyměnit trenéra. Sedmkrát či osmkrát se mluvilo o tom, že vítězná éra Juventusu už končí. Třeba po prohře s Galatasarayem, po finále Ligy mistrů v Berlíně či když jsme loni na začátku sezony zaostávali za čelem tabulky o 10 bodů. Vždy jsme se ale dostali na vítěznou vlnu. Když něco v týmu měníte, prohry jsou součástí procesu," uzavřel Paratici.

Gabriela Průšová / juvefc.com, 90min.com

Noviny
Nejnovější články