Zpět na » Serie A » Juventus je údajně dalším klubem, který pokukuje po Aubameyangovi

Serie A - Juventus je údajně dalším klubem, který pokukuje po Aubameyangovi

Juventus je údajně dalším klubem, který pokukuje po Aubameyangovi © 90min.com - Pierre-Emerick Aubameyang zatím zvažuje své možnosti

1

Líbilo se

26.06. - Po světových trávnících neběhá příliš útočníků s tak vytříbeným gólovým instinktem. Pierra-Emericka Aubameyanga by chtěl mít v týmu snad každý trenér, reprezentant Gabonu však stále čeká na svůj premiérový ligový titul. Nezískal jej ve Francii, Německu ani Anglii, možná se mu to ale podaří ještě někde jinde. Zájem o něj totiž jeví italský hegemon.

Kapitánovi Arsenalu běží v Londýně smlouva do června příštího roku. Nejednat o jejím prodloužení by ovšem byl ze strany Gunners skoro hřích. Tržní hodnota 31letého snajpra je vyčíslena na 56 miliónů eur a pokud by měl Emirates Stadium opravdu opustit, jeho stávající zaměstnavatel by měl udělat všechno pro to, aby klubu nezamával na rozloučenou jako volný hráč.

„*Zatím jsem neobdržel žádnou konkrétní nabídku, i když nějaké diskuze proběhly,*" řekl Aubameyang v rozhovorupro francouzskou fotbalovou show Telefoot. „To oni mají hlavní slovo. Uvidíme, jak vše dopadne. Jedná se o důležitý bod mé kariéry. Upřímně musím říci, že to bude složité rozhodování."

Původně si zahraniční média pohrávala především s Aubameyangovým přestupem do Interu Milán, kde by mohl nahradit Lautara Martíneze. Nyní se však mluví o Juventusu jako o hlavním iniciátorovi forvardova přesunu. Tradiční mančaft, jenž má po osmi titulech Serie A našlápnuto k devátému v řadě, prý již kontaktoval Arsenal a pokouší se vyjednat smysluplnou dohodu.

Aubameyang možná bude následovat svého bývalého kolegu Ramseyho pod vrcholky Alp

Stará dámas hráči Kanonýrů čerstvou zkušenost. Velšský středopolař Aaron Ramsey se na severu britské metropole nedohodnul na novém kontraktu a bez finanční kompenzace před rokem přešel k turínskému velkoklubu. Vinou zranění a koronavirové pandemie se zatím nestihl plně aklimatizovat, pod trenérem Sarrim se ale i přesto relativně často dostává do základní sestavy.

Samotný Aubameyangv italských ligových soutěžích rovněž působil, bylo to však pouze na juniorské úrovni. Před stěhováním zpět do rodné Francie kopal tehdy náctiletý hroťák v mládežnických výběrech AC Milán.

Letos zažívá nejzdatnější střelec loňského ročníku Premier League další gólově nabitou sezónu a to přestože je letos využíván z velké části spíše na kraji útoku. Autor dvaceti soutěžních branek častokrát důležitými zásahy drží svůj již tak tápající tým nad vodou a jeho odchod by se bez patřičné náhrady takřka jistě výrazně podepsal na výkonnosti celého mužstva.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články