Zpět na » Francie: Ligue 1 » Mbappého předčasné střídání? PSG si musí zvykat, tvrdí Luis Enrique

Mbappého předčasné střídání? PSG si musí zvykat, tvrdí Luis Enrique

Mbappého předčasné střídání? PSG si musí zvykat, tvrdí Luis Enrique © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

26.02. - Od doby, co se na veřejnost dostala zpráva, že Kylian Mbappé v létě skutečně skončí v PSG, v jednom zápase ho Luis Enrique nechal na lavičce, v tom druhém ho za nepříznivého stavu poslal ze hry už po 65 minutách. Předtím to nikdy neudělal. Proč teď? Podle Enriqueho se PSG musí připravovat na život bez Mbappého. Je tohle zase správný přístup?

Kylian Mbappé v létě opustí PSG. Před pár týdny to na světlo světa poslal Fabrizio Romano a nikdo z Paříže se nebránil tomu, že je to pravda. Od té chvíle se zase dějí podivné věci. Pokud Mbappé mohl, vždy hrál od začátku a takřka vždy 90 minut. Výjimkou byl začátek ročníku, kdy ho chtěl Naser Al-Khelaifi silou donutit k přestupu ještě před koncem smlouvy. Od té doby byl Mbappé zase největším tahounem, přesně tak, jak jsme zvyklí. Doposud vstřelil 32 gólů a přidal 7 asistencí. To všechno za 32 zápasů.

Už v minulém zápase ale Luis Enrique překvapil a Mbappého posadil na lavičku zápasu s Nantes. Když ale zjistil, že jeho PSG tápe, Mbappé šel do hry a penaltou pojistil vedení 2:0. Úplně změnil chod zápasu. V dalším utkání proti Rennes ho tak Enrique poslal do základní sestavy. Nebyl to jeho zápas. Ale nemůžete zapomínat na to, že Mbappému stačí jedna příležitost a zápas změní. Nedostal k tomu prostor. Už po 65 minutách šel dolů. Jeho náhradník Goncalo Ramos pak penaltou v nastavení rozhodl o remíze. Co k Mbappého střídání řekl Enrique?

„Musíme si zvykat na to, že příjde čas, kdy Mbappé v Paříži nebude," řekl po zápase Enrique.

Nezlobte se na mě, ale zdá se mi, že to je opět nějaká pomsta k Mbappému. Není prostě možné, že si po 32 zápasech Enrique najednou řekne, že se Mbappé dá i posadit a střídat a čistě náhodou to bude po tom, co vedení oznámil, že v létě odejde zadarmo. Tohle naegované chování PSG nikomu nepomůže. Může být naopak kontraproduktivní. S Mbappém stejně nic neudělají, ale na hřišti je prostě nejlepší a on bude klíčem ke všem úspěchům, po kterých PSG letos sahá. Nedává to žádný smysl.