Zpět na » Synot liga » Preview 11. kola 2. české ligy

Preview 11. kola 2. české ligy

0

Líbilo se

10.10. - Ve stínu reprezentačních zápasů se odehraje 11. kolo naší druhé nejvyšší soutěže. Tentokrát se celé kolo vejde do dvou víkendových dnů.

Po desátém kole se tabulka především na špici neskutečně vyrovnala. Díky zaváhání prvních třech celků se na čelo na rozdíl jednoho bodu dotáhla ještě Opava. Mezi prvním a čtvrtým celkem je tak rozdíl pouhého jednoho bodu. Navíc se na první čtveřici tlačí i týmy ze spodu. Bohemians Praha i Fulnek nemají v posledních kolech špatnou formu, na Opavu ztrácejí 3, respektive 4 body.


Tabulkou se postupně zvedá i HFK Olomouc. Tým se po matném začátku zvedl herně i bodově. To potvrdil v minulém kole, když porazil dosud suverénní Příbram, která do té doby neprohrála. Po desátém kole tak již není ve druhé lize neporažený tým.


V posledních kolech se začala vyjasňovat situace ve spodu tabulky. Na sestupových místech jsou Ăšstí nad Labem a Třinec. Oba týmy se navíc potýkají s katastrofální formou a pokud se výrazně nezlepší nemohou pomýšlet na záchranu. V tomto kolo mají navíc pekelný los, když zajíždějí na půdu Slovácka a Opavy.

FK Baník Sokolov Sokolov - Jihlava FC Vysočina Jihlava
výkop sobota 13.10., 10:15


Oba týmy spojuje v této sezóně několik věcí. Před sezónou chtěly oba celky hrát v tabulce nahoře. Očekávání ale nenaplil ani jeden z nich. Přišli tak výměny trenérů, v posledních kolech však oba týmy zaznamenaly pár dobrých výsledků, ale ještě to pořád není ono. V předešlých dvou zápasech neprohráli a mají z nich čtyři body.

Tip: 0

TJ Bohemians Praha Bohemians Praha – HFK Olomouc 1. HFK Olomouc
výkop sobota 13.10., 10:15

Pátí Bohemians Praha na svém hřišti vyzvou sedmou HFK Olomouc. Oba týmy se nacházejí v klidném středu tabulky, avšak vítěz tohoto souboje se může přiblížit ke špici. Bohemians se v posledních kolech potkali s dobrou formou, neprohráli v posledních pěti zápasech. Také tým z Olomouce s v minulém kole pořádně zvedl sebevědomí, to porazil dosud neporaženou Příbram. Bohužel pro ně je v posledních kolech pro ně dané: doma – vítězství, venku – porážka.

Tip: 1

Fotbal Fulnek Fulnek – Hradec Králové FC Hradec Králové
výkop sobota 13.10., 16:00
ŠL�GR KOLA

V magnetu kola přivítá v sobotní podvečer na svém stadionu Fulnek Hradec Králové. Jedná se o souboj šestého a třetího týmu tabulky, které od sebe dělí pět bodů. Fulnek je zatím doma hodně silný, zatím ztratil jen jednou za remízu se Sokolovem. Kdyby dokázal přivést více bodů z venku mohl by na tom být v tabulce ještě lépe. Navíc se může pyšnit nejlepším útokem v domácích zápasech, který se opírá především o pětigólového Ondřeje Smetanu.


Hradec Králové je na třetím místě pouze vinou horšího skóre, jinak má stejně bodů jako vedoucí Příbram. Východočeši mohou počítat s kompletním kádrem, do branky by se tak už měl vrátit Karel Podhajský, který by už měl být po angíně fit. Oba týmy zatím zdobí série bez porážky domácí neprohráli poslední čtyři zápasy, hosté dokonce posledních šest zápasů.

Pravděpodobné sestavy:
Fulnek: Pospěch - Vyskočil, Kapralík, Doležal, Staš – Kovář, Lukaštík, Slončík, Vajda (Malohlava) - Koštuřík, Smetana.
Hradec Králové: Podhajský (Lindr) - Vít, Wozniak, Pospíšil - Přibyl, Karal, Bouška, Černý, Rezek - Pilař (Munster), Svoboda.

Tip: 0

SFC Opava Opava - Třinec Třinec Fotbal
výkop sobota 13.10., 17:00

SFC čeká druhý domácí zápas v řadě. V tom minulém navnadila fanoušky jasnou výhrou 5:1 na Čáslaví. Před týdnem jich přišlo 2743 a tentokrát by se návštěva mohla přehoupnout přes tři tisícovky. V Opavě bývá tradičně výborná atmosféra, kterou jí může závidět většina ligových klubů. Opavě to zatím doma šlape, zatím ztratila pouze za remízu se Slováckem. V posledních zápasech navíc v jejím dresu doslova řádí Libor Kozák, v posledních dvou zápasech vstřelil čtyři góly.Třinec má na svém kontě tři zápasy v řadě, a tak jakýkoli výsledek kromě výhry Opavy, by byl velkým překvapením.

Tip: 1

1. FC Slovácko Slovácko – Ăšstí nad Labem FK Ăšstí nad Labem
výkop sobota 13.10., 19:00

Obdobný zápas jako v Opavě se očekává na Slovácku. Tento zápas začne o dvě hodiny později. Také tady se očekává vysoká návštěva a jasná výhra domácích. Ăšstí vyhrálo pouze v prvním kole a od té doby pouze dvakrát remizovalo. Z posledního venkovního zápasu si však přivezlo bod z Vítkovic za remízu 0:0. Slovácko zatím doma jako jediné neztratilo ani bod. Navíc ještě před domácím publikem nedostalo gól.

Tip: 1

FC Zenit Čáslav Čáslav - Krč SK Sparta Krč
výkop neděle 14.10., 16:00

Krč je čtrnáctá a je tak v akutním ohrožení. V posledních čtyřech zápasech však neprohrála. V 7. kole vyhrála v Ăšstí a pak si připsala tři remízy 1:1. Krči se hraje lépe venku než na rozlehlém Strahově. Čáslav bude chtít napravit pět obdržených gólů z Opavy. Výhra by jí posunula do lepšího středu tabulky.

Tip: 1

FC Vítkovice Vítkovice - Hlučín FC Hlučín
výkop neděle 14.10., 16:30

Ve Vítkovicích se utkají sousedé z tabulky, Vítkovice jsou 12., Hlučín 11. Oba celky neprožívají zrovna nejšťastnější období. Domácí se po slibném začátku v tabulce propadají. Nevyhráli totiž již pět zápasů v řadě. Hlučín sice nemá tak mizernou sérii, ale také často nevítězí. Vyhrál však v minulém kole v Ăšstí nad Labem, ale svou výhru zatím nedokázal potvrdit v dalším zápase.

Tip: 0

FK Marila Příbram Příbram – Dukla Praha FK Dukla Praha
výkop neděle 14.10., 17:00

Příbram bude chtít napravit své zaváhání s HFK Olomouc. Na první příčce se udržela jen díky lepšímu skóre. K nápravě budou mít „vhodného“ soupeře, protože Dukla získala na hřištích soupeřů jediný bod a navíc nejvíce inkasovala.

Tip: 1

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Nejnovější články