Zpět na » Synot liga » Slavia testuje Weaha juniora

Slavia testuje Weaha juniora

0

Líbilo se

16.10. - Do Slavie možná přijde další posila z TOP klubu. Po Belaidovi, který je v Praze na hostování z Interu Milán, totiž Pražané zkouší na týdenních testech liberijského ofenzivního záložníka George Weah juniora, kmenového hráče milánského AC.

Weah junior je syn slavného fotbalisty George Weaha, který se proslavil ve druhé polovině devadesátých let právě v dresu milánského velkoklubu a v roce 1995 se stal dokonce vítězem ankety FIFA o nejlepšího fotbalistu světa. Před dvěmi lety kandidoval v prezidentských volbách v Libérii, ovšem navzdory jeho vítězství v prvním kole se prezidentem nakonec nestal.

Jeho syn má zatím také nakročeno ke slibné kariéře. Již v šestnácti podepsal čtyřletou smlouvu s AC Milán, ale do A týmu se neprosadil a tak odešel na hostování do švýcarského Yverdonu.

George Weah junior odehrál několik zápasů za reprezentaci Spojených států hráčů do dvaceti let, mimo amerického a liberijského občanství vlastní i občanství francouzské.

"Tréninky se mi líbí, trenér prosazuje atraktivní ofenzivní fotbal. Velice rád bych získal možnost v týmu působit," uvedl Weah junior pro klubové stránky Slavie.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články