Zpět na » Synot liga » Preview zápasu Slavia - Plzeň

Preview zápasu Slavia - Plzeň

0

Líbilo se

18.10. - Netradičně v pátek vypukne nové kolo nejvyšší české soutěže, Slavia si na tento den totiž nechala přeložit utkání s Plzní kvůli tomu, aby měli hráči více času na odpočinek před úterním utkáním Ligy mistrů na Arsenalu.

Dva dny před zápasem s Plzní však odehráli Suchý s Gebre Selassiem zápas lvíčat proti Arménii (3:0), Vlček s Pudilem hráli za seniorskou reprezentaci v Německu, kde dosáhli s ostatními spoluhráči z národního týmu senzační výhry 3:0. A do pětice - Belaid odehrál reprezentační přátelské utkání proti Spojeným arabským emirátům, Tunisko díky brance slávistického středopolaře zvítězilo 1:0.

"Musíme se s tím vyrovnat a přizpůsobit se tomu," řekl kouč Karel Jarolím. Vypadá to, že však nebude žádné hráče šetřit, přestože Pudil odehrál většinu duelu s Německem a Belaid má za sebou i dlouhé cestování. Jedním z důvodů, proč by hráče nemusel šetřit, je ten fakt, že se Slavia může pořádně odpíchnout od zbytku peletonu. Průběžně druhé a Ostrava bude hrát v Jablonci, který změnil během reprezentační přestávky trenéra. Takové zápasy bývají pro soupeře vždy ošidné, protože většinou se hráči pod novým trenérem vybičují a v prvním zápase vyhrají.

Pokud Slavia nad Plzní vyhraje a její pronásledovatelé z Teplic a Ostravy zaváhají, může narůst náskok Pražanů až na pět bodů.


V hlavách slávistů bude navíc i to, že hrají o odpuštění pokut. Za vyřazení v Poháru ČMFS totiž vedení klubu udělilo všem hráčům A týmu, kteří v zápase na předměstí Brna nastoupili, pokutu padesát tisíc korun. Ovšem s dodatkem, že pokud ve zbývajících čtyřech zápasech slávisté vyhrají, pokutu jim vedení týmu odpustí.

K zápasu by měl být připraven záložník Tavares, který se vyléčil z virózy, trénovat začal i stoper Brabec. Plzeň bude kromě vykartovaných Smoly a Trappa kompletní.

Slavia - Plzeň, 18.04.2007 (0:1)


Pravděpodobné sestavy
Slavia:
Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Dřížďal - Kalivoda, Ĺ vec, Tavares, Pudil - Vlček, Ivana.
Plzeň: Daněk - Ĺ mejkal, Rada, Miller, Zakopal - Fillo, Jarolím, Ĺ íma, Malcharek - Krbeček, Psohlavec.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Nejnovější články