Zpět na » Synot liga » Los MS20: Češi narazí na Argentinu!

Synot liga - Los MS20: Češi narazí na Argentinu!

0

Líbilo se

03.03. - Čeští fotbalisté do dvaceti let se utkají ve skupině E s Argentinou, KLDR a Panamou. Rozhodl o tom los, který proběhl v kanadském Torontu. AKTUALIZOVĂ�NO o reakce reprezentačního kouče Soukupa.

Český tým zastupovali v dějišti losování skupin MS dvacetiletých trenér Miroslav Soukup a generální sekretář ČMFS Petr Fousek. Mladí reprezentanti se na šampionát do Kanady dostali díky bronzu z loňského mistrovství Evropy do devatenácti let.

"Při pohledu na ostatní skupiny si člověk opravdu nevybere. Nejsem ani nadšen, ani zklamán,“ tak hodnotil los trenér „dvacítky“ Miroslav Soukup. „Fakt, že v úvodním zápase nastoupíme proti obhájci titulu Argentině může být i výhoda. Tým si zvykne na prostředí a budeme mít prostor pozorovat naše další soupeře, o kterých toho v tuto chvíli moc nevíme,“ pokračuje Soukup.

O postupových ambicích mluví trenér opatrně. „Argentina se řadí mezi favority turnaje, asijský fotbal jde v posledních letech nahoru a o Panamě, která by měla být nejpřijatelnějším soupeřem, toho zatím moc nevím. Rozhodně však nikoho nepodceníme. Nemyslím si, že by to byla skupina, ze které se nedá postoupit,“ uzavírá trenér reprezentačního výběru.

Turnaj začne 30. června a vítěz bude znám na novém stadionu v Torontu 22. července. Hrát se bude na šesti stadionech, hostitelskými městy jsou Montreal, Vancouver, Ottawa, Edmonton, Burnaby a Victoria.
Naši skupinu bude hostit hlavně Ottawa a jedno utkání Montreal.

O šampionát je v Kanadě už teď obrovský zájem. Podle agentury AP bylo prodáno více než půl milionu vstupenek v době, kdy ještě nebyl znám rozpis zápasů. Tento šampionát bude podle počtu diváků třetí největší sportovní událostí v kanadské historii po olympijských hrách v Montrealu a Calgary.

Česká dvacítka hrála na šampionátu naposledy v roce 2003 ve Spojených arabských emirátech. Po remízách s Austrálií a Brazílií prohrála s Kanadou a skončila ve skupině poslední.

Týmy byly rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin, do osmifinále postoupí vždy dva a k nim se přiřadí čtyři nejlepší mužstva ze třetích míst.

Skupina A: Kanada, Rakousko, Kongo, Chile
Skupina B: Ĺ panělsko, Zambie, Jordánsko, Uruguay
Skupina C: Portugalsko, Nový Zéland, Gambie, Mexiko
Skupina D: Brazílie, Polsko, Korejská republika, USA
Skupina E: Argentina, ČESKO, KLDR, Panama
Skupina F: Nigérie, Skotsko, Japonsko, Kostarika

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články