Zpět na » Synot liga » Slovácko - Bystrc 1:0 (0:0)

Synot liga - Slovácko - Bystrc 1:0 (0:0)

0

Líbilo se

04.03. - V sobotní generálce na ligu vyhrálo Slovácko nad druholigovým klubem FC Dosta Bystrc-Kníničky o jeden gól poté, co se trefil Milan Ivana, jeden z posledních mohykánů Slovácka.

Slovácko mělo po celý zápas problémy v ofenzivě, což je způsobeno i náhlým odchodem útočníka Róberta Zehera do Jablonce. Nakonec však gólem v závěru zápasu vydřelo přeci jen výhru a trenér Malura si mohl oddychnout. Generálka na boj o záchranu mezi domácí fotbalovou elitou přeci jen dopadla pro jeho tým nakonec dobře.

"Asi nejvíce jsem spokojený s tím, že jsme nedostali gól. Ve hře dozadu jsme utkání zvládli. Ale horší je to dopředu, tam se projevila absence Zehera. Chybělo tomu více vtipu, spolupráce mezi útočníky nám drhne. Na tom musíme ještě zapracovat," řekl trenér Pavel Malura.

Během přípravy se přitom chvílemi zdálo, že se Slovácko zvedne a do jarní části vletí natěšené a bude se o záchranu rvát do poslední chvíle. Vyhrálo Tipsport Cup, jenž bývá pro účast většiny ligových týmů nazýván zimní ligou. Pravda, bylo to vítězství i díky tomu, že soupeři nenasazovali nejsilnější sestavy, ovšem nutno Slovácku přiznat i zarputilost a snahu zvítězit. Ta se projevila zejmána v semifinále a finále poháru, ve kterých klub z jihovýchdní části republiky zvítězil až na penaltový rozstřel.

Poté však odešel již zmiňovaný Zeher, jehož jeho kmenový klub Baník Ostrava přesunul z hostování ve Slovácku podle zákuslitních informací kvůli finační stránce věci do Jablonce a bylo vymalováno. V klubu určitě nic nechtějí vzdávat, jenže v základní sestavě jsou jen tři hráči kvalitativně odpovídající době Ivo Valenty - brankář Drobisz, stoper Ĺ uškavčevič a útočník Ivana. To, že nyní v generálce na ligu sice zvítězili nic neznamená, daleko podstatnější byla předvedená hra. A tou Slovácko místy na druholigového nováčka nestačilo.

Branka: 77. Ivana.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Ĺ uškavčevič, Ineman, Kubáň - Ĺ turma (82. Mareš), Kúdela, Görner (70. Stýskala), Racko - Honka (70. Ĺ imáček), Ivana.

Přípravné zápasy:

Slovácko - Zlín 2:1 (Mareš, 59. Zeher)
Slovácko - Dubnica 0:3
Ružomberok - Slovácko 1:0
Olomouc - Slovácko 0:3 (2 Zeher, Ĺ turma)
Artmedia Bratislava - Slovácko 1:2 (Ĺ uškavčevič, Ivana)
Brno - Slovácko 1:4 (Racko, Brožík, Kaspřák, Ĺ turma)
Slovácko - Trenčín 0:0
Slovácko - Opava 2:0 (Brožík, Ivana)
Teplice - Slovácko 0:0
Bohemians 1905 - 1. FC Slovácko 1:1
Zlaté Moravce - Slovácko 0:2 (Racko, Diviš)
1. FC Slovácko - Admira Vídeň 2:1 (Brožík, Zeher)
Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko 1:0
Inter Bratislava - Slovácko 2:2 (Lysoněk, Mareš)
Slovácko - Bystrc 1:0 (Ivana)

Celkem odehrálo 1.FC Slovácko v přípravě 15 zápasů s bilancí 8-4-3.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články