Zpět na » Synot liga » Názor: Řepka kapitánem Sparty. Je to dobře?

Synot liga - Názor: Řepka kapitánem Sparty. Je to dobře?

0

Líbilo se

27.02. - Po přestupu dosavadního kapitána letenskéhu týmu Tomáše Sivoka do Udinese Calcio se Sparta octila bez kapitána. Trenér Michal Bílek však sám určil na soustředění ve Ĺ panělsku jeho nástupce v rudém dresu, stane se jím Sivokův jmenovec Tomáš Řepka.

"Tomáš je velký srdcař. Dospěl jsem k rozhodnutí, že bude kapitánem. Sivokovi dělal na podzim zástupce, takže v tom vidím jasnou návaznost," řekl pro webové stránky Sparty Michal Bílek. "Řepka je osobnost. V týmu je respektovaný a zajímá ho pouze vítězství. Jde tvrdě za vítězstvím a je příkladem i v tréninku," dodal Bílek.

Je Řepka tím pravým?

Důvody pro ANO:

  • Řepka v této roli po návratu na Letnou působil již během podzimní části coby asistent dosavadního kapitána Sivoka v těch zápasech, ve kterých Sivok kvůli zranění nepůsobil.
  • Je srdcař.

Důvody pro NE:

  • Tomáš Řepka není příkladným vzorem pro mládež.
  • K jeho hře patří několik excesů, za poslední rok měl dva závažné prohřešky: nazval jihlavského trenéra Večeřu kreténem a ukázal na diváky v Teplicích vztyčený prostředníček.
  • Nedostatečnost v komunikaci s médii.
  • Zvýšená možnost, že neunese větší tlak kladený na jeho osobu.

Kdo by byl ovšem pravým kapitánem pro Spartu? Pokud vyjdete z toho, že kapitán by v klubu měl působit nějakou dobu, měl by patřit mezi zkušené hráče, měl by být autoritou, měl by být vzorem pro mládež a měl by umět komunikovat s médii, jeví se pro tuto pozici ideálně brankář Jaromír Blažek. Jeho plusem je i to, že kryje v reprezentaci záda jednomu z nejlepších gólmanů světa Petru Čechovi. Minusem naopak je to, že pravděpodobně v letním přestupovém období z klubu odejde do zahraničí.

Ovšem i Sivok nebyl příliš zkušený hráč, když dostal kapitánskou pásku. Pokud by měl tento trend pokračovat, že zkušeným hráčům by v jejich tlaku bylo uleveno tím, že pásku by nedostal jeden z mazáků, ale spíše mladší hráč, jevil by se pro tuto funkci ideálně Michal Kadlec.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články