Zpět na » Synot liga » Škorpil zveřejnil nominaci jednadvacítky pro Německo

Synot liga - Škorpil zveřejnil nominaci jednadvacítky pro Německo

0

Líbilo se

14.03. - Včera zveřejnil trenér jednadvacítky Ladislav Ĺ korpil nominaci pro zápasy s Nizozemskem a Německem. Objevili se v ní boleslavští hráči Milan Kopice a Jan Kysela.

Chybět bude kapitán lvíčat Martin Latka, který si v pondělí natrhl stehenní sval a mimo hru bude až šest týdnů. Zraněný je i liberecký středopolař Tomáš Frejlach, který laboruje s kolenem. Ĺ korpil nemůže počítat ani s Danielem Pudilem, jenž byl povolán do seniorské reprezentace, do kvalifikačního dvojbloku proti Německu a Kypru.

"To, že nám chybí tři hráči z užšího kádru, teď neberu jako nějakou velkou komplikaci. Tohle jsou hráči, které není potřeba tolik prověřovat, nenaruší to ani soudržnost týmu. Hlavní bude, abychom měli k dispozici kompletní kádr bezprostředně během přípravy před mistrovstvím Evropy," uvedl na včerejší tiskovce Ĺ korpil. Díky absenci Latky se do nominace dostal Kopice, Kysela má nahradit Frejlacha s Pudilem.

Povolán byl i Michal Kadlec ze Sparty, jenž od ledna léčí zraněbé koleno. Počítat může Ĺ korpil i se stoperem FK Moskva Romanem Hubníkem a druhým krajánkem útočníkem Michalem Papadopulosem z Leverkusenu.

"Nominovali jsme ho hlavně proto, že hrajeme v Německu. Může se tam ukázat i před lidmi z klubu. Ale jestli bude v nominaci na mistrovství Evropy, to v tuto chvíli nevím," naznačil Ĺ korpil, že Papadopulos nemá svoje místo v týmu pod penzí.

Martin Knakal, jenž po přestupu do Xanthi Ĺ koda stabilně nehraje, nebyl povolán. Nebyli povoláni i adepti nižších reprezentačních výběrů a hřáči mladší dvaceti let, protože trenér lvíčat nechce narušit přípravu reprezentační dvacítky. Tu čeká začátkem léta v Kanadě mistrovství světa.


Nominace:

Brankáři: Kubásek (Sokolov, 2 starty v jednadvacítce/0 branek), Zlámal (Zlín, 9/0),
Obránci: R. Hubník (FK Moskva, 18/1), Kadlec (Sparta Praha, 23/1), Kaufman (Teplice, 24/0), Kladrubský (České Budějovice, 4/0), Klein (Teplice, 19/0), Kopic (Mladá Boleslav, 3/0),
Záložníci: Holek (Brno, 7/0), Hušek (Sparta Praha, 13/0), Jirsák (Teplice, 17/2), Kysela (Mladá Boleslav, 3/0), Rajtoral (Baník Ostrava, 4/0), Volešák (České Budějovice, 6/3),
Ăštočníci: Fillo (Plzeň, 7/1), Holenda (České Budějovice, 11/1), Kolář (Sparta Praha, 9/2), Papadopulos (Leverkusen, 24/3).

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články