Zpět na » Synot liga » Video: Česko - Kypr

Synot liga - Video: Česko - Kypr

0

Líbilo se

29.03. - V následujcím článku přinášíme dvě videa a komentáře k výkonum hráčů českého týmu v zápase proti Kypru.

Ve včerejším zápase proti Kypru se česká reprezentace doslova protrápila k jednogólové výhře. Cenný je pouze zisk tří bodů a výkon dvou nebo tří hráčů, kteří by snesli přísnější měřítko. Kromě Petra Čecha, Marka Jankulovského a Jana Kollera však ostatní hráči hráli vysoký podprůměr.

V tomto zápase se neměl volit nejlepší hráč, protože na rozdíl od jiných zápasů byla volba jednoznačná. Pokud by se však nnyí volil hráč, který na hřišti předvedl nejhorší výkon, sám nevím kdo by byl největším favoritem.

Tomáš Ujfaluši, kvůli jehož narozeninám se v sobotu po zápase uspořádala ona nechvalně proslulá oslava? Martin Jiránek, který už v zápase s Německem hořel tak, že do včerejšího zápasu naskočil až jako varianta za zraněného stopera Kováče, jenž sám střídal jiného zraněného hráče Grygeru? Byl nejhorším hráčem David Rozehnal, který jakoby se vracel ke svému baroku? Ovšem nutno podotknout, že včera to spíše než baroko, které dávalo najevo okázalost církve to byla prostá a účelová gotika, která se však hrubě nepovedla.

V záloze nahradil David Jarolím sice Libora Sionka, ovšem jeho zarputilost v osobních soubojích byla mnohokrát na škodu. Je však pravda, že byl velmi často faulován Kypřany a Češi díky tomu měli několik příležitostí z ohrozit branku soupeře z přímého kopu. Na druhém kraji zálohy Jan Polák sice nehrál v takové pohodě jako proti Německu, kromě Jiránka a Ujfalušiho se nejspíše i na něm podepsalo hlavně psychicky hrubé porušení životosprávy ze sobotní noci a následný mediální tlak.

Nejhoršími hráči v záloze tak byli Tomáš Galásek, jenž sice v Bundeslize válí a je hodnocený jednak jako nejlepší český hráč v lize, jednak jako nejlepší letní přestup v celé lize vůbec. Ovšem na reprezentaci již hlavně rychlostně asi nemá, jak se ukázalo v zápase proti Německu a i Kypru. Největším zklamáním z celého týmu je herní výkon kapitána Tomáše Rosického, který naprosto selhal. Krom jedné kolmice přihrával nepřesně, míč mu od nohy utíkal a i několikrát zastavil soupeře pouze za cenu faulu. Vrchol přišel, když se při odchodu do kabin usmíval, ba dokonce smál. Jakmile však zpozoroval televizní kamery, nasadil truchlivý výraz.

U poklesu jeho výkonnosti v zápasech reprezentace bych se pozastavil. Podle mého jde o to, že v Arsenalu se příliš rychle a hlavně snadno nejen aklimatizoval, ale i vypracoval v jednoho z klíčových hráčů, díky čemuž tak trochu zpychnul. Kapitánem by měl být však někdo daleko rozvážnější, už při volbě nového kapitána jsem si přál na tento post Petra Čecha. Brankáři sice kapitáni bývají vyjímečně, najdou se však i vyjímky jakou byl třeba Oliver Kahn. A hlavně: jak se nyní ukázalo, je Petr Čech jedním z mála rozumných lidí v základní sestavě. Kapitán Rosický i jeho první zástupce Ujfaluši porušili večerku, životosprávu a hlavně důvěru trenéra a fanoušků a ještě si z toho poté tak trochu utahovali, zatímco druhý zástupce kapitána Čech to za ně musel hasit a s ostatními to vzít i na své bedra.

V útoku se kromě Kollera, který sice neoslnil, ale svoje si odehrál a byl nejlepším hráčem v českém dresu na hřišti, se představil znovu i Milan Baroš. Snažil se, běhal, dostával se do šancí. Ovšem jelikož všechny trestuhodně promarnil, branku narozdíl od zápasu s Německem nevstřelil. To nás mohlo stát v závěru zápasu dva body.

Branku nedal ale ani Jan Koller, který byl sice původně označen za střelce, ovšem sám ihned ukazoval směrem k rozhodčímu, že míč netečoval a branka má být tedy připsána stoperovi Radoslavovi Kováčovi. Záznam rohového kopu, ze kterého padla branka, je na následujícím videu.

V závěru zápasu nás sice Kypřané zatlačili před branku Petra Čecha, branku jsem jim však na(ne)štěstí dát nepodařilo. Sestřih zápasu je níže.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články