Zpět na » Synot liga » Hodnocení rozhodčích - 19.kolo

Synot liga - Hodnocení rozhodčích - 19.kolo

0

Líbilo se

19.03. - Nejlépe hodnocenými rozhodčími se v 19. kole stali Radek Matějek a Jiří Jech. Za své výkony shodně obdrželi osmičku.

Další dva mezinárodní rozhodčí Jan Jílek a Pavel Královec dostali sedmičky. Ostatní rozhodčí byli hodnoceni šestkami, což už v delegátské stupnici znamená průměrný výkon a značí jisté problémy v utkání.


Utkání České Budějovice - Most bylo sice na góly chudé. Zato v něm diváci mohli vidět nadprůměrný počet žlutých karet. Hlavní rozhodčí Radek Kocián jich rozdal celkem dvanáct, z nichž polovinu z nich dal po 75. minutě utkání, kdy hráči obou týmů začali být nervózní.

Byla vidět také první červená karta v jarní části. Dostal ji Luboš Loučka z Jablonce, kdy stáhl domácího Brunclíka, který by šel sám na branku. Loučka si tak pravděpodobně odpočine jeden zápas.


Nejdiskutovanější okamžik kola se odehrál ve 23. minutě zápasu Liberec - Olomouc. Po centru Hartiga se míč odrazil v pokutovém území od ruky libereckého Košťála, následně se míč dostal k Hubníkovi, který vstřelil gól. Rozhodčí posoudili tuto situaci jako ofsajd, ve kterém Michal Hubník skutečně byl. To prokázali i televizní záběry. Pro posouzení této situace je směrodatné, že Hubník svým ofsajdovým postavením ovlivnil Košťála, který dotkl rukou centru, který směřoval právě na Hubníka. Takže podle Pravidel fotbalu bylo rozhodnutí rozhodčích správné. Hlavní rozhodčí Milan Makovička sice za svůj výkon obdžel šestku, ale tato situace mu vytknuta nebyla. V utkání pískal často a některé zákroky posoudil nepřesně.


Hodnocení rozhodčích 19. kolo:
Jílek - 7 - Zlín - Kladno (delegát Duda)
Jech - 8 - Ostrava - Slovácko (delegát Lenfeld)
Matějek - 8 - Teplice - Plzeň (delegát Chytil)
Kocián - 6 - České Budějovice - Most (delegát Nevrlý)
Paták - 6 - Mladá Boleslav - Jablonec (delegát Veltruský J.)
Královec - 7 - Příbram - Sparta (delegát Svoboda)
Makovička - 6 - Liberec - Olomouc (delegát Bajer)
Franěk - 7 - Slavia - Brno (delegát Kureš)

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný.

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články