Zpět na » Synot liga » Zbončák: Na Slavii se těším

Synot liga - Zbončák: Na Slavii se těším

0

Líbilo se

05.04. - Levonohý třicetiletý záložník Martin Zbončák vyhrál ligový titul s Libercem i se Spartou, poté po přestupu z ruského Dynama Moskva v poslední den letního přestupové období roku 2004 se začal prosazovat spolu se Stanislavem Vlčkem i v kádru Slavie.

Avšak po změně trenérů, kdy Josefa Csaplára nahradil Karel Jarolím, ovšem přišel David Hubáček a Dušan Ĺ vento a Zbončák se ocitl na lavičce náhradníků. Proto během loňského zimního přestupového období přestoupil do ambiciozního týmu z Mostu, se kterým se již potřetí chystá na zápas proti svým bývalým hráčům.

Toto kolo bude hrát Most se Slavií, ve které jste působil. Jak se těšíte?
Těším se hrozně moc, protože pro každého hráče je pikantní souboj s týmem, v němž dříve působil. Slavie byla mým posledním působištěm, proto se těším moc a věřím, že uhrajeme dobrý výsledek. Jak tak počítám, tak jsme poslední tým, se kterým Slavia prohrála.

A zároveň také byla Slavia prvním týmem se kterým Most v letošní sezóně vyhrál.
To je pravda. My se na to tak ale nedíváme, sílu Slavie sice respektujeme, ale doma hraje hůř než venku. Věřím, že se o nějaký dobrý výsledek popereme.

Čím si myslíte, že mohla Slavie Most překvapit či čím by naopak mohl Most překvapit Slavii?
Myslím, že Slavia by nás neměla moc překvapit, protože všichni ji často sledujeme v televizi a vidíme, že hraje útočné akce po stranách. Čím překvapíme my, to se uvidí až s jakou taktikou přijde trenér. (úsměv)

Ve Slavii působil i Tomáš Pešír, vypíšete spolu nějakou odměnu pro spoluhráče?
To je samozřejmě povinnost. (úsměv) Něco vypíšeme, nějaká kuřátka a občerstvení pro hráče, kdybychom na Slavii udělali nějaký výsledek, brali bychom i remízu. Ta by nás také potěšila, a to hodně.

Budete se také snažit předvést co nejlepší výkon i kvůli tomu aby si mohl trenér Jarolím říct, že Vás neměl pouštět?
Určitě, i to je další motivace. Ale Slavie je už za mnou, nyní hraju za Most, jsem v něm spokojen. Budu rád, když získáme nějaké body, na inviduálním výkonu už pak tolik nezáleží. Ale budu se snažit. (úsměv)

Sledujete vůbec nějak podrobněji výsledky Slavie?
Samozřejmě. Vždy se podívám v novinách jako první vždy na to, jak hrála Slavie a na hodnocení. Určitě to sleduju, protože mám v ní ještě spoustu kamarádů a přeci jen jsem v ní hrál rok a vzpomínám na to působení v ní rád. I když teď mám na mysli sportovní působení, protože tam byly jinak určité problémy. To už se ale pak zapomene a vzpomínám spíše na ty dobré věci. Slavii sleduju ale i nadále.

Kdo je podle Vás nejnebezpečnější hráč současného kádru?
Myslím si, že v současné době Vlček a Ĺ vento, Oba mají formu, jsou rychlí a když hrajou venku, tak jsou hodně nepříjemní. Teď to bude pro ně jiné, protože jim nedáme tolik možností, nebudeme otevírat obranu jako třeba Olomouc. Ale jinak tady v tom jsou silní, protože oba dva mají velkou formu. Ale nemůžeme podcenit nikoho ze slávistů.

Když jste říkal o těch problémech, mluvilo se o tom, že Vám Slavia dluží přes milion. Je to už vyřešené?
Ještě ne, 16. dubna bude arbitráž. Dříve nezasedala, takže se to bude projednávat až šestnáctého.

Jak si myslíte že dopadne?
Nevím, nechám se překvapit. Ale myslím, že můj návrh je nezpochybytelný, protože i pan Doležal řekl že Slavia ten dluh uznává, takže si myslím že arbitráž bude už spíše jen formalita.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články