Zpět na » Synot liga » Franěk nařídil dvě penalty a dostal pětku

Synot liga - Franěk nařídil dvě penalty a dostal pětku

0

Líbilo se

02.04. - Pavel Franěk se stal nejhůře hodnoceným rozhodčím ve 20. kole. V zápase Kladno – Ostrava nařídil dvě penalty a za svůj výkon v tomto zápase obdržel pětku.

Nízká známka je však poměrně překvapivá. Z televizních záběrů se zdá, že Franěk všechny penaltové situace posoudil správně. Rozdal po jedné penaltě na každou stranu a v závěru nezbaštil pády ve vápně domácího Kaliny a Radzinevičiuse. Ovšem za simulování jim žluté karty neudělil a to byla možná příčina nízké známky pět od delegáta zápasu Josefa Vrzala.


V Jablonci se domácí hodně zlobili na hlavní sudího Makovičku, ale především na jeho asistenta Vladimíra Goňu. Fukal trefil míč z rohového kopu do tyče ten se odrazil na brankovou čáru. Domácí se dožadovali gólu tak vehementně, že Fukal může být rád jen za žlutou kartu za protesty. Televizní záběry neprokázaly, že by míč přešel brankovou čáru. A tak Fukalova slova v pozápasovém rozhovoru pro ČT, že viděl míč minimálně půl metru za brankovou čarou jsou spíše usměvné.


Dobrý výkon podal Jan Jílek, který řídil utkání Olomouc – Slavia. Utkání odřídil s velkým přehledem, dvě sporné situace posoudil přesně. Nejprve penaltu domácích a potom faul na Vlčka, který byl faulován skutečně před pokutovým územím, ačkoli na první pohled se zdálo, že jde o jasnou penaltu. Olomoucký Michal Vepřek dostal za tento zákrok žlutou kartu. Za tento zákrok by bylo asi lepší udělení červené karty, protože Vlček se už řítil sám na branku. Z levé strany se k němu ještě blížil jeden hráč Olomouce a to bylo asi pro Jílka rozhodující pro udělení jen žluté karty.


Ostatní rozhodčí svá utkání zvládli a obdrželi sedmičky.

Hodnocení rozhodčích – 20. kolo:
Racek - 7 - Slovácko - České Budějovice (delegát Kolev)
Kocián - 7 - Plzeň - Zlín (delegát )
Jech - 7 - Brno - Liberec (delegát Ruš)
Jílek - 7 - Olomouc - Slavia (delegát Stiegler)
Franěk - 5 - Kladno - Ostrava (delegát Vrzal)
Makovička - 7 - Jablonec - Příbram (delegát Pánek)
Příhoda - 7 - Most - Teplice (delegát Maurer)
Kovařík - 6 - Sparta - Mladá Boleslav (delegát Fischer)

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články