Zpět na » Synot liga » Řepka silnou motivaci netají

Synot liga - Řepka silnou motivaci netají

0

Líbilo se

19.04. - Na čtvrteční konferenci před derby se Řepka s novináři podělil o své pocity, které před pondělkem prožívá. Okolnosti jarního derby jej velmi hecují. Hraje se o první místo, Toyota Arena bude zaplněna do posledního místa. Řepka je ve svém živlu...

Sparťanský kapitán spí zatím klidně a žádný rituál na derby přichystaný nemá. V 9. kole na Strahově Řepka proti Slavii nenastoupil. O to více se těší na pondělní událost, kterou označuje jako zápas roku.

Tomáš Řepka povede Spartu v pondělním derby proti Slavii jako kapitán. Z jeho slov i výrazu je jasně patrné, že derby pojímá velmi vážně. Duel pražských "S" je pro něj emočním zápasem, který ho nenechá chladným ani čtrnáct dní dopředu. Pravé vření nastává u Řepky prý až těsně před zápasem. "Půl hodiny před zapasem to začíná pořádně. Když se rozcvičujeme, když vidím ty lidi, jak přicházejí na místa a začíná být ta pravá atmosféra."

Nápis ACS, který má bývalý reprezentant vytetovaný na předloktí, má vyjadřovat jeho pevné pouto k pražskému klubu. O tom, že Řepka pro Spartu dýchá, pochybuje málokdo. Pro výhru v derby, která by Spartě zaručila titul, by Tomáš obětoval s nadsázkou "všechno".

"Vzít na sebe dres Slavie? To bych radši umřel," prohlásil nedávno Tomáš Sivok. Jeho jmenovec a nástupce v roli kapitána Řepka pojímá svůj vztah k rivalovi velmi podobně.

V dnešní Spartě postrádá schopnost vyhrávat zápasy, ve kterých se rudým herně nedaří. Dříve Letenští dokázali bodovat, i když se trápili. Řepka si tento negativní obrat vysvětluje menší odolností mladších hráčů. Ti jsou podle něj v důsledku negativního klimatu v českém fotbale i ve Spartě pod obrovským psychickým tlakem.

Na otázku, zda by Sparťani nemohli hledat inspiraci v bojovnosti svých hokejových jmenovců, odpovídá následovně. "Hokej a fotbal to je něco jiného. Ale určitě nějaký návod v tom bude. Ti Spartani - hokejisti udělali obrovský kus práce. Ta parta tam je a dokázali to (...po čem touží i fotbalisté Sparty, pozn. autora)."

Je Tomáš Řepka sparťanský srdcař, který dokáže své spoluhráče dovést k výhře nad odvěkým rivalem? Nebo jeho přemotivovanost bude pro svěřence Michala Bílka přítěží? Na tyto otázky odpoví až pondělní derby.

/ fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články