Zpět na » Synot liga » Zítra Slovácko - Slavia. Dojde k překvapení?

Synot liga - Zítra Slovácko - Slavia. Dojde k překvapení?

0

Líbilo se

14.04. - Dnes vyhrála Sparta doma nad Teplicemi 2:1, pokud chtějí tedy slávisté setrvat na první příčce minimálně do derby, musejí zítra zvítězit na Slovácku. A to pro ně bude těžký úkol, nevyhráli tam již pět let!

V neděli se utká první tým průběžné ligové tabulky Slavia na hřišti posledního Slovácka s tamním prvoligovým týmem, který sice dříve hrával v horní polovině tabulky, ovšem letos je na tom velmi bídně. Všeobecně se očekává vítězství ligového lídra, i když se naleznou vyjímky.

"Já bych použil jedno rčení "Po posvícení přichází průjem," aby to bylo slušně,"tvrdí Petr Kabíček, klubový šéf Mostu, tedy týmu který Slavia v minulém kole smetla v domácím prostředí 3:0. Sám tipuje remízu, stejně tak jako několik čtenářů našeho portálu.

Remíze nahrávají i historická fakta. Slavia se se Slováckem zatím v ligové historii utkala třináckrát, čtyřikrát odešla ze zápasu vítězně a třikrát prohrála. V posledním zápase hraném na podzim současný lídr ligového peletonu se Slováckem pouze remizoval 0:0 poté, co měl sice v zápase několik vyložených šancí, ovšem ani jednu z nich neproměnili domácí hráči efektivní koncovkou.

"Jestli by to Slávka vyhrála, je podle mého mistrem ligy, a půjde si tedy za svým, ale něco mi říká, že to v utkání zvratů může skončit remízou. Každopádně by mělo být plno a domácí pošlapou.," tvrdí známý hudebník Jarek Nohavica, mimo jiné autor hymny Baníku Ostrava. "Po Baníku je Slovácko můj druhý - trochu menší - kůň," dodává. Přesto věří v neprohru hostů.

Té zase nahrává aktuální forma a i herní styl obou týmů v posledním vzájemném zápase. Nutno totiž podotknout, že slávisté měli v zápase na Strahově i notnou dávku smůly, protože třikrát trefili tyč či břevno branky slováckého brsankáře Drobisze, stoper Martin Latka trefil jednou tyč, dvakrát do konstrukce pálil Dušan Ĺ vento. Do dalších dvou vyložených šancí se dostal Petr Janda, ovšem i on branku nevstřelil.

Z tehdejší základní sestavy Slavie se na hřiště nyní dostane velmi pravděpodobně v základu pouze Hubáček, Jarolím, Hrdlička, Ĺ vento a Vlček. Kozáčika určil totiž trenér Karel Jarolím po zimní přípravě brankářskou dvojkou, Michal Ĺ vec je zraněný, když jeho vyvrknutý kotník fixuje sádrová dlaha.

Martin Latka se dostává po zranění ze zápasu v Liberci do kondice v posilovně, Petr Janda má ze zápasu s Mostem oteklý kotník. Marek Suchý se v jarní části ještě nedostal do základní sestavy, Pavel Fořt v zimě přestoupil ze Slavie do Toulouse.

Chybět trenérovi Jarolímovi bude i dlouhodobě zraněný Milan Černý a vykartovaný Matej Krajčík. Radek Dosoudil a Tomáš Necid během týdne začali naplno trénovat, do zápasu možná zasáhnou.

V tom chce trenér Karel Jarolím hlavně zvítězit. „Ve Slovácku jsem prožil část své trenérské kariéry, na kterou rád vzpomínám. Je to příjemné se zase na známá místa vrátit, ale tentokrát nám půjde především o vítězství,“ říká trenér ligového lídra Jarolím. „Slovácko jsme sledovali, na vlastní oči jsem viděl domácí zápas proti Českým Budějovicím, který se jim vůbec nepovedl. V dalším kole však tým v Liberci prokázal jistou kvalitu, nesmíme vůbec nic podcenit,“ dodává.

„Utkání prvního s posledním týmem tabulky bývají vždy specifická v každé soutěži. Přesto věřím, že se svojí hrou znovu prosadíme a bude pokračovat série našich vítězství,“ doplňuje trenéra Jarolíma hvězda Slavie Dušan Ĺ vento.

Ĺ vento naráží na ten fakt, že Slavia vyhrála všech posledních osm prvoligových zápasů v řadě, neprohrála patnáct zápasů v řadě a sedmkrát v řadě také vyhrála na hřišti soupeře. Naproti tomu Slovácko letos vyhrálo pouze jeden ligový zápas, když v prvním kole porazilo Tescomu Zlín v jejím domácím prostředí, doma jako jediné ještě letos nevyhrálo.

Na začátku jarní části se Slovácko prezentuje sympatickým výkonem, ovšem hlavně na hřištích soupeře. Z Liberci si odvezlo bod za remízu 1:1, doma remizovalo v prvním jarním kole s Teplicemi 2:2.

Pravděpodobné sestavy

Slovácko: Drobisz - Němčický, Ĺ uškavčevič, Ineman, Lysoněk - Mareš, Kúdela, Görner, Kubáň - Ivana, Brožík.
Slavia: M. Vorel - Hubáček, Dosoudil, Aračič, Urbánek - J.Vorel, Jarolím, Hrdlička, Ĺ vento – Vlček, Gaucho.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články