Zpět na » Synot liga » Zaplněné Bazaly: Radku, díky!

Synot liga - Zaplněné Bazaly: Radku, díky!

0

Líbilo se

02.05. - V pondělí těsně před zahájením zápasu Baník Ostrava - Sparta se s ostravskými fanoušky rozloučil Radek Slončík, který v modrobílém dresu odehrál mnoho fantastických utkání. Loučení to bylo, jak se patří!

Už když v zimní pauze Slončík odcházel do Fulneku, vyjádřil přání, že by se rád loučil s ostravskými diváky v zápase se Spartou. Bylo totiž jasné, že přijde hodně lidí a rozlučka bude více než důstojná.

Jeho přání bylo vyslyšeno a vedení Baníku už dříve upozorňovalo na to, že se Slončík rozloučí před samotným utkáním. Loučení proběhlo ve velkém stylu.

Těsně po páté hodině odpolední se Slončík objevil na hřišti u laviček náhradníků. Poté pomalu kráčel do středového kruhu s velkou modrobílou vlajkou. Zamával zaplněnými ochozy, které bouřlivě vyvolávaly jeho jméno. V zápětí se otočil a začal obíhat celký stadion za upřímného potlesku ostavských diváků, pro které se stal symbolem klubu. Při tzv. vítězném kolečku se zastavil u domácího kotle, kde vhodil vlajku a poté už opět pokračoval v cestě.

Pískot si Slončík "vysloužil" pouze, když probíhal kolem sparťanských fanoušků, kteří mu tak nejspíš dali najevo, že za jeho působení ve Spartě mu určitě neděkují. Sparta Praha je jediný prvoligový český klub, kde tento ofenzivní záložník působil mimo Baník Ostrava.

Symbolické loučení proběhlo ještě před televizními kamerami v době, kdy už nastoupila obě mužstva k samotnému střetnutí. Při něm ostravští fanoušci roztáhli přes několik sektorů plachtu s nápisem "Radku díky!", mezi těmito dvěma slovy byl pak z kartonů vytvořen potrét Radka Slončíka. Bylo to velmi pěkné loučení.

Radek Slončík odehrál 256 ligových zápasů. Debut v nejvyšší soutěži zažil 18.11. 1990. O necelé tři roky později pak dal svou první branku. To se psal rok 1993. Celkově jich v lize dal osmnáct. Mezi jeho největší úspěchy patří 3. místo v anketě Fotbalista roku 1998, 2x se stal Králem ligových trávníkuů (1998, 1999). Mistrem ligy se stal 2x, v roce 2001 se Spartou a v roce 2004 s Baníkem. Jeho poslední velký triumf se datuje do roku 2005, kdy se slezským klubem stal vítězem poháru ČMFS.

Kariéra Radka Slončíka:

1980 - 1987 LP Ĺ umperk
1987 - 2000 FC Baník Ostrava
2000 - 2002 AC Sparta Praha
2003 - 2007 FC Baník Ostrava
2007 - ???? Fotbal Fulnek

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články