Zpět na » Synot liga » Blažek přestupuje do Norimberku

Synot liga - Blažek přestupuje do Norimberku

0

Líbilo se

02.05. - Brankář fotbalové Sparty a české reprezentace Jaromír Blažek změní od léta působiště, ve středu odcestoval do Německa na zdravotní testy a podepsal s bundesligovým Norimberkem dvouletou smlouvu.

„Sparta splnila mé přání. Chtěl jsem si zahrát v zahraničí a přestupem do Norimberku se mi tento sen splnil," uvedl Blažek pro sparťanský klubový web. Do Německa odejde v létě 2007, v klubu se setká s dalšími Čechy Polákem, Galáskem a Niklem. „Pro všechny strany to je velmi dobrý obchod. Jsme rádi, že to dopadlo dobře a Jarda si od příští sezony zahraje německou ligu," řekl Pavel Kuka z agentury ISM. Právě Kuka doprovázel Blažka v Německu.

Norimberk nekontaktoval ohledně přestupu Blažka Spartu poprvé, během posledních několika měsíců tak učinil poněkolikáté. Naposledy došlo k jednání po ze sparťanského pohledu vydařeného derby.

"Chtěli jsme Jaromíru Blažkovi umožnit angažmá v zahraničí, které mu už v minulosti několikrát nevyšlo. Odvedl pro Spartu vynikající služby a v této sezoně ještě určitě odvede," řekl na klubových stránkách Lukáš Přibyl

Blažek začal s aktivní kariérou v Blansku, deset let byl ve Slavii, rok strávil v Českých Budějovicích, na Žižkově, v Bohemians a v mistrovské sezóně znovu ve Slavii, poté tři roky strávil znovu v Bohemians. V roce 2000 přestoupil na Letnou, ovšem během začátku angažmá ve Sparty strávil rok na hostování v Příbrami.

Jeho nástupcem může být prakticky kdokoliv. Sparta v zimě přivedle z Teplic zkušeného Tomáše Poštulku, coby brankářská trojka je v současném týmu Lukáš Zich. Tomáš Grigar, bývalý juniorský reprezentant, chytá za rezervu, brankář jednadvacítky Zdeněk Zlámal hostuje ve Zlíně, v Budějovicích hostuje Zoltán Miski a v Kladně David Bičík. Spekuluje se o možném příchodu Michala Daňka z Plzně nebo Jana Laštůvky z Doněcku.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články