Zpět na » Synot liga » Představujeme: Jan Hable - hradecký klenot

Synot liga - Představujeme: Jan Hable - hradecký klenot

0

Líbilo se

16.05. - V dnešním článku Vám představíme klenot Hradce Králové Jana Hableho, se kterým uvidíte v příštím týdnu i velký rozhovor. Čtěte dále!

Jan Hable je defenzivní záložník, klenot nejen hradeckého, ale i celého českého fotbalu. Mezi jeho dosavadní úspěchy patří účast na juniorském mistrovství Evropy sedmnáctiletých hráčů, když ve finále podlehli mladí Češi Rusům a získali bronz. Jan Hable byl však spolu se spoluhráčem Polákem vyhlášen v All stars turnaje a oba dva si následně koncem února zahráli i na Meridian Cupu. V zápase proti Africe byl kapitánem výběru Evropy právě mladíček Hable. První zápas vyhráli Evropané pod velením Hableho 6:1, odvetu vyhráli 4:0 a stali se tak vítězi turnaje.

Bylo jasné, že druholigový Hradec Králové si svůj poklad dlouho neudrží. Okolo Hableho kroužilo několik klubů, dlouho se zdál jako nejreálnější jeho přestup do slavného Interu Milán, ovšem dnes ho zlanařila Fiorentina kde podepsal smlouvu a může se v ní potkat s dalším mladíkem Ondřejem Mazuchem a také s reprezentačním obráncem Tomášem Ujfalušim.

S fotbalem však Jan Hable nezačal v Hradci, ale v Novém Městě. Tehdy v počátcích fotbalové kariéry snil tajně o tom, že si zahraje alespoň za krajský výběr. Ovšem realita daleko předčila jeho očekávání.

Zahrál si již na mistrovství Evropy, na kterém získal stříbrnou medaili. Odletěl na stáž do Glasgow, kam si ho pozval slavný Celtic. Ovšem nakonec skončí v Itálii, která je odjakživa jeho snem. Jeho nejblíbenějším klubem sice není právě zrovna Inter Milán nebo Fiorentina, nýbrž konkurenční Juventus, ovšem to nehraje takovou roli. Ĺ anci zahrát si v Itálii má a kdo ví, zda-li jednou neskončí právě v Juventusu...

Pokud se chcete hráče na něco zeptat, pošlete otázku na tento mail do nedělní půlnoci. Redakce si vynahrazuje právo obsah otázky pozměnit popřípadě ji zcela vypustit.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články