Zpět na » Synot liga » Tomáš Pešír: Trochu to ze mě spadlo

Synot liga - Tomáš Pešír: Trochu to ze mě spadlo

0

Líbilo se

15.05. - Mostecký útočník Tomáš Pešír v letošní ligové sezoně nemohl vstřelit dlouho branku, trefil se sice v Budějovicích, ale rozhodčí mu gól kvůli domnělému ofsajdu neuznali. V posledních zápasech se dostal do slušné formy, v utkání proti Plzni těsně minul branku, na Kladně již mířil přesně a radoval se ze své další ligové trefy.

Předevčírem jste dal gol, ulevil jste si?
Určitě to ze mě trochu spadlo. Čekal jsem docela dlouho a konečně to tam spadlo, zaplať pán bůh za to! Přišlo to asi v pravou chvíli.

Bylo to hodně stresující když jste ho předtím nemohl vstřelit?
Já jsem se tím nějak moc nezabýval, prost to tam nepadalo no.

Teď na začátku jara Most několik zápasů nevstřelil gól, teď ve druhé třetině jarní části měla obdobný problém do té doby vedoucí Slavie. Myslíte si, že to je horší pro samotného hráče nebo pro klub nedávat góly?

Myslím si, že určitě pro ten klub. Protože když já nedávám góly a děláme body, tak zaplať pán bůh za to. Ale když bychom nedávali góly a nedávali góly, tak to by bylo určitě horší. Takže určitě pro ten klub je to horší.

Most předvčerejší remízou v Kladně se definitivně zachránil, myslíte si, že teď budete hrát proti Boleslavi a na Spartě uvolněněji?

Určitě, protože teď z nás ten tlak může spadnout a můžeme si zahrát pořádnej fotbal. Uvidíme, jak se s tím vypořádáme.

Myslíte si, že máte i nějakou šanci vyhrát jeden z těch dvou zápasů?

Myslím si, že ano. Dokázali jsme porazit Slavii, v té době dobře hrající Jablonec nebo Ostravu a myslím si, že můžeme porazit určitě i Boleslav. Samozřejmě Sparta hraje o titul, ale myslím že něco můžeme uhrát i na jejím hřišti.

Byl by pro vás hodně cenný gól kdyby jste dal na Spartě branku a ta by rozhodla o tom, že by Sparta nakonec nezískala titul?
Cennej gól by to byl pro mě, kdybychom ten titul získali my. (usměje se) Ale to se asi nestane. Ten případnej gól na Spartě by byl určitě super, ale nevím, zda bych ho řadil mezi cenné trefy.

Teď končí liga, do konce zbývají poslední dvě kola. Těšíte se na letní přestávku, že si odpočinete od fotbalu?

Samozřejmě se těším, protože ta soutěž je taková dlouhá. Dovolená mi přijde vhod, jako každému. Myslím, že měsíc dovolené bude zasloužený.

Pojedete někam do zahraničí se zrelaxovat? K moři nebo na hory?

Jedu k moři. (usměje se)

Myslíte si, že příští sezonu bude hrát Most v klidnějším středu tabulky než letos?

Přeju si to, protože je to tu tak udělané, že by mužstvo mělo hrát v horní polovině tabulky, ale letos tomu tak nebylo. Myslím si však, že příští rok to bude lepší.

Co se musí stát, aby jste začali více dávat góly a vyhrávat? Je to jen o psychice nebo i o tom, že by bylo dobré kdyby přišel ještě jeden kvalitní hráč do útoku nebo i do zálohy?
Podle mě Most nějaké nákupy udělá. Ale nevím, kdybychom dvě tři remízy co máme proměnili ve výhru, také by to bylo něco jiného. Je potřeba vyhrávat, když to sbíráme takhle po bodu, tak je to hrozně málo a je fakt potřeba hlavně doma vyhrávat a potom už bude klid.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články