Zpět na » Synot liga » Karel Poborský se bude loučit

Synot liga - Karel Poborský se bude loučit

0

Líbilo se

26.05. - Záložník Dynama Českých Budějovic a bývalá dlouholetá opora českého reprezentačního týmu Karel Poborský v pondělí odehraje své poslední profesionální utkání. Svou bohatou hráčskou kariéru ukončí v zápase proti Slavii, kde také působil.

Karel Poborský si v této sezoně nezahrál jako dříve. Nejprve onemocněl boreliózou a na dlouhou dobu musel přestat myslet na to, že by nastoupil v prvoligovém zápase. A poté na jaře ho trápilo svalové zranění, kvůli kterého znovu vynechal pár zápasů.

Přece jen už má pětatřicet let a to se na vrcholovém fotbalistovi projeví. Vicemistr Evropy z roku 1996 však příliš nezoufá a těší se na další část svého života. Říká, že už nemá potřebnou motivaci, má mnoho podnikatelských aktivit a nedávno se stal vedoucím reprezentačního výběru Karla Brücknera. A hlavně se těší na klid.

V této sezoně vstřelil dvě branky. Jihočechům se povedla hlavně podzimní část ligy, díky níž se na jaře nemuseli bát sestupu. Posledních pět zápasů České Budějovice nevyhrály a Karel Poborský doufá, že svou kariéru završí vítězstvím nad Slavií, kde také působil.

Poborský se třikrát účastnil evropského šampionátu, z nichž dva byly velmi úspěšné. Mnoho lidí si dodnes pamatuje, jak ve čtvrtfinále proti Portugalsku svým parádním obloučkem překonal brankáře a poslal Čechy do semifinále. Minulý rok se dočkal také účasti na mistrovství světa v Německu. Se svou kariérou je po právu spokojený: "Mám mistrovské tituly a stal jsem se jednou fotbalistou své země", dodává.

V Českých Budějovicích bude pravděpodobně vyprodáno.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články