Zpět na » Synot liga » Také v Česku může být fantastická atmosféra

Synot liga - Také v Česku může být fantastická atmosféra

0

Líbilo se

27.05. - Zaplněné hlediště, perfektní choreografie, hlasité povzbuzování - i tento jev lze zažít na českých stadionech. V České republice to sice není tak časté jako v jiných fotbalových státech, ale při některých utkáních Gambrinus ligy běhá hráčům při výborné atmosféře mráz po zádech. Článek obsahuje videa.

Často se při utkáních naší nejvyšší soutěže dozvídáme, kolik ti či oni fanoušci napáchali na stadioně škod. Bohužel jsou nejvíce vidět nevychovaní jednotlivci, kteří pak můžou zkazit dojem sympatického povzbuzování kolektivu. V dnešní době se příznivci jednotlivých klubů rozdělují na ultras, rowdies a hooligans. My se v tomto článku zaměříme na ty první z nich, tedy ty, kteří se starají o atmosféru na zápasech.

V kterékoli lize na světě existují zápasy, které jsou tzv. vyhecovanější. U nás je nejsledovanější pražské derby Sparta - Slavia, které má svou bohatou tradici. Také souboje Baníku Ostrava se Spartou jsou velmi přitažlivé. A pak se lidé těší na "menší" derby. Ty se většinou týkají měst, které leží ve stejném kraji nebo jsou u sebe velmi blízko (Liberec - Jablonec, Zlín - Slovácko). Na všech těchto utkáních je vždy pěkná divácká kulisa, která fotbalu jen prospívá.

V poslední době se zdá, že se atmosféra na stadionech zlepšuje. Sparťanští fanoušci dokázali vždy sympaticky podpořit svůj tým. V poslední době tomu na Spartě dopomáhá zvýšený divácký zájem, který v nejslavnějším českém klubu v minulých letech příliš chyběl. Na ostravských Bazalech se atmosféra při fotbalových utkáních rapidně zlepšila v mistrovské sezoně Baníku. Nové či obnovené pokřiky, chorály, nápaditá choreografie pomohly k vynikající kulise. Od té doby vše na Bazalech zůstalo a domácí fanoušci dokáží udělat pěknou atmosféru, i když jsou v podstatně menším počtu než tomu byl v již zmíněné mistrovské sezoně 2003/2004. Navíc ostravští fans jezdí ve velkých počtech na cizí hřiště. Sympaticky se fandí také ve Slovácku. Proto je velká škoda, že klub padá do nižší soutěže. Divácká podpora mu neschází. Naopak Bohemians 1905 míří do první ligy a pokud by nakonec postoupili, atmosféře na zápasech by to jen prospělo. Jejich podpora svým miláčkům je všeobeně známa. Dobrou kulisu dokáží vytvořit také fanoušci Sigmy Olomouc, Brna, Slovanu Liberec a také příznivci Slavie.

Videa, které jsou níže k dispozici, ukazují fanoušky Baníku v mistrovské sezoně proti Slavii, slávistické příznivce v derby se Spartou a poté různé choreografie ze strany Sparty Praha a Sigmy Olomouc. Tyto videa dokazují, že i v České republice se mohou diváci fotbalem bavit.

Baník Ostrava - Slavia Praha

Slavia Praha - Sparta Praha

Sparta Praha

Sigma Olomouc

/ FotbalPortal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články