Zpět na » Synot liga » Vlček stále ještě neví, za jaký tým bude hrát

Synot liga - Vlček stále ještě neví, za jaký tým bude hrát

0

Líbilo se

29.05. - Nejlepší střelec Slavie v uplynulém ročníku Stanislav Vlček stále ještě neví, v jakém klubu bude v nadcházejícím ročníku hrát. "Budeme to muset nějak rozhodnout, takže uvidíme jak to všechno dopadne," říká v rozhovoru pro FotbalPortal.cz.

"Sezona byla jako na houpačce, jednu chvíli jsme byli na desátém místě, druhou chvíli jsme vedli a jeli jsme na titul a nakonec jsme dva zápasy před koncem vypadli z pohárových příček a myslím si, že když jsme nakonec utrhli to druhé místo, tak zavládla spokojenost," zhodnotil slávistickou sezonu nejlepší střelec v sešívaném dresu Stanislav Vlček.

Toho mrzí, že k osmi vstřeleným brankám z podzimní části přidal na jaře pouze tři. "v pěti zápasech za sebou nedali branku a to rozhodlo o tom, že jsme se propadli až na to třetí čtvrté místo. Takže určitě vliv to mělo," říká sympatický útočník. Ovšem ještě více ho mrzí střelecká impotence celého týmu. Týmu, který se po podzimní části a jarní předehrávce pyšnil nejlepší střeleckou produktivitou v celé lize. "Spíše než že já mě mrzelo to, že nedal góly někdo jiný a ty zápasy nerozhodl někdo jiný právě jako teď třeba v zápase se Zlínem David Kalivoda. Bohužel pro nás v těch pěti zápasech když jsem ten gól nedal já, tak ho nedal i někdo jiný," rekapituluje Vlček.

V předchozích sezonách vstřelil v lize po deseti brankách, nyní poprvé tuto hranici překonal. Ovšem během oněch pěti zápasů kdy celý tým nedokázal vstřelit jednu jedinou byť třeba ušmudlanou branku do sítě soupeže bylo nejen pro Vlčka užírající. "Samozřejmě to nebylo příjemné, to je jasné," říká.

"Po tom Slovácku (0:0, pozn. autora) a po prohře s Plzní jsme padli na samé dno, protože se nám opravdu nedařilo, hlavně střelecky. Nálada v kabině nebyla dobrá, ale jsme rádi, že jsme tu kvalifikaci Ligy mistrů uhráli a že jsme získali druhé místo, i když to bylo shodou náhod se dá říct, kdy nám hodně pomohla i ostatní mužstva, Mladá Boleslav včera porazila Liberec, ale my jsme věřili a myslím si i že za celou tu sezonu za ten fotbal, který jsme předváděli, jsme si to druhé místo zasloužili," stojí si Vlček za tím, že Slavia si pohárovou účast zaslouží.

Pomalu může začít myslet na nadcházející sezonu. "Příští rok by pro Slavii mohl být dobrý. Doufejme, že se dostaví stadion, a to by nám hodně pomohlo," říká Vlček.

Zatím však neví v jakém týmu bude hrát. Ve Slavii mu již před loňskou sezonou vypršel kontrakt, ovšem klub využil možnosti jednoroční opce. I ta však nyní vyprší.

"Abych se přiznal, tak teď nic konkrétního nevím, budeme si muset s vedením sednout a budeme se muset kouknout s mím manažerem jaké jsou nabídky na stole, jestli tam vůbec nějaké jsou. Já doufám že jsou. Budeme to muset nějak rozhodnout, takže uvidíme jak to všechno dopadne. Ale teďko opravdu nevím," říká sám Vlček.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články