Zpět na » Synot liga » Rozhovor s Vladimírem Dostálem, předsedou představenstva 1. HFK Olomouc

Synot liga - Rozhovor s Vladimírem Dostálem, předsedou představenstva 1. HFK Olomouc

0

Líbilo se

31.05. - Našemu portálu poskytl velmi zajímavý rozhovor pan Vladimír Dostál, předseda představenstva 1. HFK Olomouc.

V médiích jste prohlásil, že je fáma to, že nechcete jít do první ligy. Ale z posledních domácích zápasů je patrné, že netoužíte po Gambrinus lize. S předposledním Hlučínem jste vydřeli těsnou výhru 3:2. O týden později remizujete s Jakubčovicemi, kterým už o nic nejde. Chcete skutečně do první ligy?
Ale to přece dokazuje, že toužíme skončit na druhém místě a zajistit pro náš klub postup do I. ligy. Sám říkáte, že jsme zápas s Hlučínem vydřeli a dřeli jsme i s Jakubčovicemi. Bohužel jsme museli dvakrát dotahovat a již nebylo síly toto utkání zvrátit k vítězství. Také Jakubčovice jsou kvalitní tým.Dva body ztrácíte na Bohemians, kterou hostíte příští týden a dva zápasy hrajete venku. Věříte stále v postup?
Věřím v postup, pokud zítra vyhrajeme na hřišti Vítkovic. Jsem přesvědčen, že utkání s Bohemkou vyhrajeme. Pokud ale v tom utkání ještě bude šance se na druhé místo dostat. Pokud zaváháme ve Vítkovicích, pak je postup ztracen. Zítra to, podle mého názoru, bude těžší než s Bohemkou.


Myslíte si, že by jste měli šanci se rovnat s prvoligovými kluby?
Samozřejmě že s mnoha nikoliv. Ať jde o stadion, rozpočet, vedení klubu, tradice, historie. Tu teprve v posledních letech v Holici začínáme psát. Ale po sportovní stránce s některými ano.


Váš klub se potýká s velmi nízkou návštěvností. Proč chodí málo?

Nejme to sami, kteří se s návštěvností potýkají. Vezměte si návštěvy v Příbrami, Zlíně, např. někdy i na Slavii, Kladně a i na jiných stadionech I. ligy. Vemte si i návštěvnosti některých zápasů v druhé lize. Např. na Žižkově, když bylo utkání Viktorka – HFK, tzn. 1. s 2. mužstvem tabulky, přišlo pouze 18OO diváků. Takže to není jen náš problém. A to my máme proti mnoha klubům ještě ve městě takový klub, jako je Sigma v I. lize. Ale přece jen nás mrzí, že nechodí více diváků.


Vyzval jste fanoušky prostřednictvím elektronické pošty, aby vám řekli, proč nechodí na fotbal. Byly nějaké ohlasy?
Odezvy byly. Hlavně stížnosti na špatnou dostupnost MHD, parkování a některé další připomínky, kterými se už zabýváme a určitě do budoucna je budeme řešit.


Uvažujete o modernizaci stadiónu?
Asi jste u nás nikdy nebyl, ( doporučuji se podívat na náš web: Fotky stadionu.
) protože máme nádherný nový stadion, s komfortním zázemím pro všechny aktéry utkání, kapacita stadionu je nyní 2650 diváků na sedačkách pod střechou, dostatek soc. zařízení i občerstvení pro diváky, zbývá dostavět poslední tribuna, která by zvýšila kapacitu na 4OOO diváků.

Jestli nepostoupíte, bude Vaším cílem vybudovat mužstvo na příští sezónu s cílem postoupit do nejvyšší tuzemské fotbalové soutěže?
Jiné cíle si už ani nemůžeme klást, i když já jako předseda klubu budu vždy dbát, aby se klub pod mým vedením nedostal do platební neschopnosti, abychom neměli dluhy, aby se rozvíjela také mládež a celý klub.


Jak celkově hodnotíte letošní Gambrinus ligu? V čem vás letos překvapila a čem naopak zklamala?

Myslím si, že to ani nemohlo dopadnout lépe, co se týká dramatičnosti. Do předposledního kola 7 mužstev přímo bojovalo o postup a sestup, takže velmi zajímavá. Návštěvnost se zvýšila a myslím si, že i kvalita rozhodčích se posunula k lepšímu, i když utkání rozhodují hodně mladí rozhodčí. Z toho plynou i ty chyby, které se vyskytly. Je otázkou, zda kvalita celé ligy trošku neklesla. Ale to prokáží kluby v evropských soutěžích. Na druhou stranu dojde opět k výprodeji posil ( Ĺ vento za Slavie) a asi mnoho dalších, takže mám trošku obavu, že kromě Sparty se moc našim klubům nepovede. Ale prodej hráčů je v našich ekonomických podmínkách nutnost pro kluby. Tak to prostě je. Kluby s částkami za přestupy prostě počítají v rozpočtu.


Čtete pravidelně fotbalové zprávy na internetu? Který server nejvíce navštěvujete?
Ano, sleduji mnoho informací na internetu, takže i fotbal. Nejvíce asi idnes, ale i další.


Koukal jste na naše stránky www.fotbalportal.cz, jak se Vám zamlouvají?
Koukám se na něj několikrát v týdnu a musím říci, že mi tam chybí výrazně aktuální zprávy, i větší záběr do klubů, v popředí jsou články, které jsou dosti staré. A víte co se říká, že je nejstarší? Včerejší noviny. Přeji Vašemu portálu mnoho aktuálních a pozitivních zpráv, hodně štěstí a zdraví všem pracovníkům

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články