Zpět na » Synot liga » Petr Uličný se vrací do Brna

Synot liga - Petr Uličný se vrací do Brna

0

Líbilo se

02.06. - Petr Uličný se jako hlavní trenér po jedenácti letech vrací do Brna, kde podepsal v pátek v brněnském hotelu International s klubem smlouvu na jeden rok s následnou opcí. Stal se tak nástupcem Josefa Mazury, se kterým vedení neprodloužilo smlouvu.

"Prožil jsem v Brně své nejlepší trenérské angažmá, pamatuji si dobře na euforii, která provázela můj odchod," řekl ČTK po podpisu smlouvy Uličný. Jeho asistenty budou Miroslav Soukup a Karel Trnečka z Olomouce. Trenérem brankářů bude nadále Rostislav Horáček.


Jeho výsledky v předchozích působištích nebyly nijak oslnivé, nedařilo se mu ve Zlíně, kdy se vedení domluvilo s Uličným na rozvázání smlouvy kvůli špatným výsledkům pár kol před koncem podzimu. Na jaře šel do slovenského Ružomberku, kde vystřídal svého krajana Františka Komňackého v trenérské funkci. Uličný měl za úkol smazat devítibodové manko na Artmedii a skončit tedy druhý, ale tento úkol se vůbec nepovedl. Ružomberok skončil ve skupině o titul na čtvrtém místě se ztrátou 19 bodů na cílené druhé místo.

1. FC Brno skončilo v této sezoně na velmi pěkném pátém místě, a tak Petr Uličný má pro příští sezonu nasazenoou laťku velmi vysoko. Nový kouč má v plánu se svým týmem vybojovat evropské klubové poháry.

Sedmapadesátiletý kouč je se současným kádrem brněnského klubu spokojen. "Středová řada je vynikající. Doufám, že už nikdo neodejde. Potřebovali bychom získat pouze jednoho kvalitního obránce a útočníka. Ale tyto otázky chci nejdříve probrat se svými asistenty. Za svého působení na Slovensku jsem narazil na hodně talentovaných a šikovných hráčů," řek ČTK Uličný.

Brněnští hráči zahájí přípravu na další sezónu už 18. června. Během přípravy mají v plánu absolvovat soustředění ve Velkých Losinách a v Rakousku, sehrát 10 přípravných zápasů se slovenskými, rakouskými i českými kluby..

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články