Zpět na » Synot liga » Nejlepším současným obráncem GL je Řepka, ale...

Synot liga - Nejlepším současným obráncem GL je Řepka, ale...

0

Líbilo se

21.06. - Kdo je nejlepším obráncem v české lize? Podle redaktorů FotbalPortalu jím je kapitán Sparty Tomáš Řepka, jenže je tu velké ale...

O jeden bod více než Řepka totiž získal bývalý kapitán Liberce Tomáš Zápotočný, který však v zimě přestoupil do Udine. Přesto vyhrál, ovšem díky tomu že v Česku již nepůsobí, je paradoxně nejlepším obráncem v Česku v hlasování "až" druhý Řepka. Tolik na vysvětlenou.

Sedmadvacetiletý odchovanec příbramského fotbalu Zápotočný vstřelil již ve svém teprve čtvrtém prvoligovém zápase v dresu Bohemians dvě branky a přes Drnovice se dostal před pěti lety do Liberce, kde se postupem času vypracoval v oporu týmu a probojoval se i do seniorské reprezentace, což mu pomohlo před půl rokem k přestupu do Udine, kde se celkem rychle prosadil do základního kádru.

Zápotočný je jak silový, tak i rychlostní typ hráče a především je to výborsný hlavičkář, poctivý bojovník a hecíř. Sice občas udělá chybu v rozehrávce, ale je velkým univerzálem schopným zahrát téměř kdekoliv v sestavě - na postu středního obránce, pravého beka, defenzivního štítu a dokonce i na hrotu útoku. Jeho devízou je i množství vstřelených branek.

Třiatřicetiletý Tomáš Řepka je odchovanec fotbalu v Brumově, již v patnácti letech přestoupil do Zlína a o dva roky později do Ostravy. Před dvanácti lety přestoupil do Sparty, ale již tři roky poté odešel do zahraničí, kde hrál nejprve za Fiorentinu Serii A a poté za West Ham United Premier League. Před půldruhým rokem se vrátil na Letnou, kde od letošní zimy dělá kapitána.

Řepkovo devízou je důraznost a nekompromisnost, stejně jako skvělé hlavičky.

Toto kolo bylo ze všech nejvyrovanější, mezi prvním a pátým je rozdíl pouhých čtyř bodů! Za vedoucí dvojicí Zápotočný - Řepka se umístil s jednobodovou ztrátou bývalý kapitán jednadvacítky Martin Latka ze Slavie, v bodových odstupech jsou za Latkou pak čtvrtý Jan Ranoch z Boleslavi a pátý liberecký stoper Pavel Košťál. Na šesté příčce se umístil druhý sparťan v anketě, levý bek letenského týmu a jednadvacítky Michal Kadlec.

Konečné pořadí:
Tomáš Zápotočný - 39 bodů
Tomáš Řepka - 38 bodů
Martin Latka - 37 bodů
Jan Rajnoch - 36 bodů
Pavel Košťál - 35 bodů
Michal Kadlec - 32 bodů

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články