Zpět na » Synot liga » Kocián si trest vyslechne ve čtvrtek

Kocián si trest vyslechne ve čtvrtek

Kocián si trest vyslechne ve čtvrtek © -

0

Líbilo se

11.11. - Rozhodčí Radek Kocián bude pravděpodobně potrestán ve čtvrtek 15. listopadu za hrubé chyby v utkání Liberec – Most. To bude zasedat komise rozhodčích a delegátů, která se bude zabývat jeho výkonem a nízkým hodnocením.

Za svůj výkon v Liberci si vysloužil čtyřku, což na delegátské stupnici znamená neuspokojivý výkon. Stejně nízké hodnocení dostali v této sezóně ještě Jaroslav Jára (Ostrava – Mladá Boleslav) a Radek Příhoda (Liberec – Plzeň).


Samotné střetnutí Liberce s Mostem začalo bez emocí ve slušném tempu. Liberec rychle vedl 2:0 a Most byl v té chvíli zralý na ručník a mohl být rád, ještě neinkasoval. Zlom zápasu ale přišel v 36. minutě. Akci hostů na hranici ofsajdu zakončil Toleski pěknou kličkou a uklidil míč do branky. Když ale Toleski udělal Zlámalovi kličku, ozvalo se hvízdnutí, sice nijak silné, ale slyšitelné. Kocián nejprve gól uznal, ale po protestech Liberce a následné konzultaci s asistentem dospěl k názoru, že pískl.


Dle pravidel se má tedy zahájit hra míčem rozhodčího. Most se tak oprávněně zlobil a na hřišti se strhla mela. Hlavní sudí po zápase zdůvodnil své písknutí tím, že slyšel pípnutí od asistenta. Nepodíval se však na něj a rovnou pískal, přitom první asistent Martin Večeřa měl praporek dole a ofsajd to tedy nebyl.


V tu chvíli chtěli mostečtí opustit hřiště, v jednu chvíli byl na hřišti pouze kapitán hostů Pilař. Nehrálo se tak kolem čtyř pěti minut.


Podobná situace se shodou okolností odehrála v Liberci před dvěma lety. Tehdy při zápase Liberec – Plzeň za stavu 1:0 pískl hlavní rozhodčí Tomáš Čuřín také dříve v domnění, že šlo o ofsajd. Míč se tenkrát odrazil od Hochmeistera a rozhodčí branku uznal. Liberec tak vyhrál dva nula. Tenkrát Čuřín dostal známku pět a stop na čtyři zápasy, ale rozhodně kolem této situace nebyl takový humbuk.


Jeden z nejmladších ligových rozhodčích svou chybu po zápase ihned přiznal, vědom si jí byl i na hřišti a možná i proto nařídil v nastaveném čase proti domácím přísnou penaltu, čímž jaksi svou chybu vykompenzoval.


Nutno říci, že do zmíněného okamžiku řídil utkání s přehledem, do té doby neuděl ani jednu kartu. Po zápase už to tak veselé nebylo, k vidění bylo šest žlutých a tři červené. Všechny vyloučení byly za předchozí napomínání. Přičemž se všemi osobními tresty by se dalo s přimouřením obou očí souhlasit, i když druhá žlutá karta pro Bílka byla v kontextu celého utkání celkem přísná.


Macelova komise zasedá ve čtvrtek a Kociána čeká asi podobný trest jako pro Jaroslava Járu, tedy že si minimálně do konce podzimu nezapíská. Tento sudí byl také u nechutného závěru zápasu Teplice – Sparta, kdy musel vyloučit Řepku. Stal se tak prvním sudím, který Řepku vyloučil po svém návratu do Čech. Za tento zápas tenkrát potrestán nebyl, a tak je možné, že trest bude o to vyšší.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články