Zpět na » Synot liga » Slovácko po letech sestupuje z ligy

Synot liga - Slovácko po letech sestupuje z ligy

0

Líbilo se

21.06. - Po zimní pauze poslední Slovácko bylo zralé na sestup. Přesto na jaře překvapilo, když hrálo snaživý fotbal a fotbalově přehrálo několik týmů, včetně obou pražských "S". Na záchranu to však nestačilo, hlavně díky střelecké impotenci útočníků Slovácka.

Považte sami. V minulé sezóně nejlepší střelec celé ligy Milan Ivana vstřelil pouze čtyři branky v pětadvaceti odehraných zápasech. Celkově Slovácko vstřelilo ubohých dvacet branek, tedy o jednu branku méně než nejlepší střelec letošního ročníku Luboš Pecka. Ani zápasová bilance Slovácka není nikterak růžová, protože klub z Uherského Hradiště dokázal vyhrát pouze ve třech zápasech a v deseti dokázal remizovat! Ovšem vzhledem k tomu, s jakou sestavou musel nejprve trenér Jiří Plíšek a po jeho odvolání Jan Malura počítat, se nelze ani divit.

Pokračoval totiž výprodej hráčů, všechny trochu známější hráče se snažilo klubové vedení v čele s právníkem Janem Řezníkem prodat. Proč? Protože Řezník dlužil jak Ivovi Valentovi, bývalému majiteli Slovácka, tak i fotbalovým a mimofotbalovým subjektům. Například aby mohli odjet hráči ze zimního soustředění na Slovensku, muselo klubové vedení u kolegů z hotelu nechat jako zástavu služební Fabii. Ostuda jako hrom byla na světě.

Je jasné, že nic z toho hráčům nepřidalo na sebevědomí. Přidejme k tomu i fakt, že v zimě odešly další hráči ze základní sestavy a lavičky, ať již Vozábal, Suwonmi, Dragoun, Mareš, Róth, Malcharek či Zeher. Místo nich do kádru přibyli pouze dorostenci.

"Myslím si že v klíčových situacích, které mohly vyústit do vítězného konce a získat tři body, byla rozhodující právě nezkušenost," řekl před časem v rozhovoru pro náš web útočník Slovácka Milan Ivana.

"Bohužel, koncovka nám dělala velké problémy. Zápas od zápasu jsme věřili, že se nám záchrana podaří, po prohraných zápasech s Mostem, Kladnem či Budějovicemi se nám záchrana vzdalovala a těžko jsme si připouštěli, že jsme jednou nohou ve druhé lize," dodává Ivana.

Slovácko nakonec nespasil srdnatý výkon na Letné proti Spartě či předtím doma proti Slavii. V obou zápasech byli vyrovnaným soupeřem, ovšem získal bod pouze z toho domácího. Nakonec již pár kol před koncem ligy bylo jasné, že mají na kontě málo bodů a příští rok odehrají pouze ve druhé lize.

Slovácko dojelo na nezkušenost. Především ofenzivních hráčů.

Počet bodů: 19

Stav zápasů: 3-10-17

Skóre: 20:39
Umístění v tabulce: 16.
Nejlepší střelec: Ivana (4)
Průměrný počet diváků: 4.510 (9.)

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články