Zpět na » Synot liga » Nejlepším útočníkem sezony je Luboš Pecka

Synot liga - Nejlepším útočníkem sezony je Luboš Pecka

0

Líbilo se

23.06. - Nejlepším útočníkem v uplynulé sezóně nejvyšší tuzemské ligy nebyl nikdo jiný než král střelců boleslavský Luboš Pecka, který získal tříbodový náskok na nejbližšího pronásledovatele Stanislava Vlčka.

K vítězství pomohl Peckovi stejně jako v soutěži o nejužitečnějšího hráče fakt, že se nastřílel v lize šestnáct branek do sítí soupeřů a velkou mírou tak přispěl ke konečné druhé příčce středočeského klubu, navíc se probojoval i do seniorské reprezentace.

Devětadvacetiletý odchovanec prachatického fotbalu se pokoušel nadvakrát prosadit do českobudějovického kádru, ovšem dohromady během jihočeské prvoligové anabáze nastoupil pouze ke dvanácti zápasům. Před pěti lety se proto vrátil do Prachatic a když už to vypadalo že s velkým fotbalem je možná nadobro konec, přestoupil do Boleslavi, ve které se prosadil až tak, že letos vyhrál korunku krále střelců. Přitom nebyl vždy útočníkem, protože hrával v dřívějších letech na postu ofenzivního záložníka. Jeho devízou je to, že má silnější levou nohu a že není zbrklý v koncovce a proměňuje většinu šancí.

Tři body za Peckou se umístil jeho možný kolega z reprezentace Stanislav Vlček, který v lize nastřílel sice o pět branek méně než Pecka, ovšem na druhou stranu má na svém kontě také dost finálních přihrávek.

Těsně za Vlčkem se umístilo střelecké duo z Letné Libor Došek - Marek Kulič, které marně stíhal liberecký Jan Nezmar spolu s exjabloneckým Davidem Lafatou.

Konečné pořadí:
Luboš Pecka - 43 bodů
Stanislav Vlček - 40 bodů
Libor Došek - 39 bodů
Marek Kulič - 39 bodů
Jan Nezmar - 34 bodů
David Lafata - 32 bodů

Lukáš Vojtěch / redakce, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články