Zpět na » Synot liga » Tchuř z Artmedie do Baníku

Synot liga - Tchuř z Artmedie do Baníku

0

Líbilo se

01.07. - Třicetiletý obránce Daniel Tchuř přestupuje z Artmedie Bratislava do Baníku Ostrava. S ostravským klubem podepsal smlouvu na dva roky s následnou opcí.

Baník hledal levého obránce a nejprve našel Roberta Cahu z ĂŤránu, ale ten se rozhodl po měsíčním vyjednávání zůstat nadále v Teheránu. Na tento post nakonec získal Daniela Tchuře.

"O Dana měly zájem i další české prvoligové kluby. Ale poté, co jsme mu předložili nabídku, byl prakticky hned rozhodnutý," řekl na webových stránkách klubu generální manažer Werner Lička s tím, že vážný zájem o něho měly také Olomouc a Žižkov. "Věříme jeho zkušenostem i herní kvalitě. Je ale samozřejmé, že jeho přínos se pozná až v mistrovských zápasech. Vzhledem k situaci s levými obránci v našem týmu jsme ale nadmíru spokojeni, že jsme ho angažovali," doplnil Lička.

Tchuř se vrací do města, kde se narodil. Odchovanec z Vítkovic odehrál v české lize pouhá 4 utkání, ale ze zahraničního působení má zkušenosti s Ligou mistrů, kterou si před dvěma lety zahrál díky slovenské Artmedii. Dříve také hrál v maďarské Ăšjpesti či Mladé Boleslavi.

Hráčské transfery zdaleka na Bazalech nekončí. Podle zákulisních informací se s Baníkem rozloučí nejlepší klubový střelec uplynulého ročníku Gambrinus ligy David Střihavka, který by měl přestoupit do anglického Norwiche, kde by měl nahradit odcházejícího Earnshawa "Žádnou seriózní nabídku nemáme na stole, i když víme, že v zahraničí o Davida zájem je," řekl Lička.

Případným odchodem Střihavky do zahraničí by neměla být útočná síla ostravského týmu oslabena, neboť klub jedná o příchodu adekvátní náhrady. "Uvidíme, během několika dnů bychom měli být moudřejší. Rozhodně nechceme být slabší než na jaře," uzavřel Lička.

/ FotbalPortal.cz/fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články