Zpět na » Synot liga » Neúspěšná sezona pro Teplice

Synot liga - Neúspěšná sezona pro Teplice

0

Líbilo se

30.06. - Teplice očekávaly před sezonou, že skončí v lize na předních místech tabulky 1. Gambrinus ligy, ale nakonec se musely spokojit s osmým místem, které znamenalo střed tabulky. Po pěti letech si nezahrají žádný z evropských klubových pohárů.

Ředitel klubu František Hrdlička očekával před startem ligové sezony, že jeho klub Teplice skončí v popředí tabulky, ač předligové prognózy expertů mluvily o tom, že „žlutomodří“ nebudou obývat čelní místa.
Teplický kádr nedoznal žádných velkých změn. Klub opustili zkušení Rada, který namířil do Bohemians 1905, a Tesařík. Argentinec Colzera. Zato přišli Valenta, Stožík a Brožík.
Teplickým hráčům se nepovedla příprava na novou sezonu, když z devíti odehraných utkání zvítězili jen třikrát.

Tým z Podkrušnohoří odstartovalo první ligu doma bezbrankovou remízou s Brnem. Ve druhém kole ligy jel na pražský Strahov, kde se utkal se Slavií, se kterou hrál velmi vyrovnanou partii. Duel plných zvratů, sporných okamžiků nakonec vyhráli domácí vítěznou penaltou na 3:2 za deštivého počasí. Tepličtí zaznamenali svou první výhru v této sezoně ve třetím kole, když vydřeli výhru 3:2 proti Slovácku, které po prvním poločasu vedlo 2:0. Vstup teplickému klubu docela nevyšel, když po 4 odehraných zápasech figurovali až na dvanáctém místě. Po šestém kole dostal kouč Vlastislav Mareček dostal varování od majitelů FK Teplice, pokud se nezlepší, tak vedení bude muset hledat nového trenéra. Nebylo třeba, když počínaje osmým a konče jedenáctým kolem teplický celek vyhrál všechny čtyři duely, což znamenalo určitý posun nahoru v ligové tabulce. Po vítězné sérii Teplic přišla domácí porážka od Českých Budějovic, které vyhrály 3:1. Nikomu se nepodařilo dlouhý rok vyhrát na Stinadlech až teď, kdy se to povedlo jihočeskému celku.
Klub z Teplic zažil velmi zajímavý podzim. Jeho celkový výkon stačil na osmé místo po odehraných 17 kolech.

Během zimní přestávky došlo k několika změnám v Teplicích. Tou nejvýraznější byla bezesporu odchod kouče Marečka kvůli vážné nemoci. Dočasně ho nahradil dosavadní asistent Jiří Bartl. Kádr opustili např. brankář Poštulka a Hunal. Brankářskou jedničkou se stal Slavík. Klub nezískal během zimy žádné nové posily.
Cílem Teplic v jarní části ligy bylo kvalitními výkony a dobrými výsledky vylepšit dosavadní osmé místo.

Hráči vstoupili do fotbalového jara remízou 2:2 se Slováckem. V prvním domácím ligovém utkání po zimní pauze „žlutomodří“ zaklopýtli, když nestačili na Plzeň, které podlehli 1:2.
Svěřenci kouče Bartla dokázali pětkrát zvítězit během jarní části ligy. Klub FK Teplice se musel spokojit po skončení sezony Gambrinus ligy s osmou pozici, na které figuroval i po podzimu. Teplice nebyly spokojeny s touto sezonou a po pěti letech budou chybět v některém z evropských pohárů.


Počet bodů: 42
Stav zápasů: 11-9-10
Skóre: 44:39
Umístění v tabulce: 8.
Nejlepší střelec: Edin Džeko (13)
Průměrný počet diváků: 3.698 (13.)

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články