Zpět na » Synot liga » Komňacký s Weberem byli na diskuzi s fanoušky

Synot liga - Komňacký s Weberem byli na diskuzi s fanoušky

Komňacký s Weberem byli na diskuzi s fanoušky © -

0

Líbilo se

09.11. - Nová trenérská dvojice fotbalistů FK Jablonec 97 František Komňacký a Jozef Weber navázala na dobrou tradici svého předchůdce Petra Rady a ve čtvrtek navečer vedla v sále rekonstruovaného sídla na Rampě zajímavou diskuzi s fanoušky jabloneckého klubu.

Trenérská dvojice dorazila na místo setkání s jabloneckými fanoušky s patnáctiminutovým zpožděním, které bylo zapříčiněno neplánovaným pozdním návratem ligového A-týmu z tréninku. Novic na jablonecké lavičce František Komňacký začal své hodnocení prvními dojmy z jabloneckého klubu. Ocenil z pozice trenéra nejen nově vybudované zázemí klubu, nový stadion i další prvky, které jsou prý prvními předpoklady pro to, aby se náš tým pohyboval v první polovině prvoligové tabulky.

Pak už přišel čas na nesmělé dotazy zhruba čtyřicítky přítomných fanoušků. „Vy všichni, kteří tu jste, patříte určitě mezi ty nejvěrnější. Fanoušci bez klubu a klub bez fanoušků nemůže fungovat. My se pokoušíme z nelichotivého postavení dostat, ale k tomu potřebujeme i Vaši pomoc a né ty, kteří mávnou rukou, když se nedaří. Víme, že situace je vážná a že jsme si to zavinili sami, ale potřebujeme Vaši pomoc, zejména v domácích zápasech získal tolik potřebné body,“ přál si kouč.

Dotazy dále směrovaly na případné posílení kádru. „Doposud dostanou šanci všichni, tak jak jsem jim to slíbil, a ti kteří nepřesvědčí tu prostě nebudou. V zimě chceme přivést hráče né se slavnou minulostí, ale ty, kteří splní naše požadavky pro styl moderní hry. Už po zápase s Libercem jsem se definitivně rozhodl pro změny, potřebujeme v týmu bijce, kteří budou 90.minut jezdit,“ nebral si servítky trenér Jablonce.

František Komňacký se vyjádřil také ke zdravotnímu stavu dvou marodů. „Jaroslav Laciga se konečně zapojuje do tréninku, je to typ fotbalisty, na kterého čekáme. Petr Zábojník má časté problémy s kolenem, přesto operaci prozatím odmítl.“

Tradiční otázky pak přišly na styl hry. „Fotbal je o gólech a střelách a je mi jasné že po tom prahnete. Já do toho hráče nutím, říkám jim, aby stříleli ze všech pozic. Přece ikdyž vystřelí dva metry vedle tyče, stadion ocení šanci potleskem a o to nám jde.“ Komňacký zároveň vysvětlil přítomným tolik diskutované rozestavení a jednotlivé postavení hráčů u standardních situací a rohů.

Následná diskuze se přenesla na ožehavé téma bývalého kouče Luboše Kozla. Asistent trenéra Jozef Weber nechtěl situaci bez odvolaného trenéra příliš komentovat, dodal však že některé fámy, které se po Jablonci nesou jsou nepravdivé a že do svědomí by jsi měli sáhnout především samotní hráči. A kde vidí příčinu samotný asistent? „Mužstvo není ideálně složené, problémy už byly na jaře, kdy jsme získali pouhých osm bodů, tam podle mého názoru vzniklo něco, co se mělo řešit už v létě,“ upřesnil Weber. Sami hráči si prý po změně trenéra řekli v reprezentační pauze o další tréninky, které jim prý nalily do žil více tolik potřebného sebevědomí.

V zimní pauze nečeká jablonecké fotbalisty žádné dlouhé lenošení. Nový trenér naplánoval první sraz už na 27.prosince. Jablonečtí hodlají do konce podzimní sezony nasbírat alespoň tříbodový náskok před svými konkurenty a v zimní přestávce je čeká náročný program jednak v místních podmínkách, tradičně pak celek z podhůří Jizerských hor zamíří na desetidenní soustředění na Kypr.

Kromě nelichotivého postavení v tabulce je jablonecký tým ale paradoxně ve hře v domácím poháru. „Ano, na první místo samozřejmě řadíme ligu, ale já jsem přesvědčen, že v jarní části, kdy se bude pohár ČMFS hrát už budeme mít dost bodů, aby jsme se mohli zaměřit také na pohár. Víme, že vy fanoušci tam také cítíte šanci,“ věří Komňacký.

Sál poklidné besedy v novém prostředí nově rekonstruované Rampy navíc dvakrát rozesmál zvonící mobil trenéra Komňackého, kdy jej usilovně sháněla jeho paní. Ten však dal před rodinným povinnostem přednost právě zvídavým jabloneckým fanouškům a za to mu patří dík.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem týmu FK Jablonec 97

Kam dál?

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
janoas - 10.11. Odpovědět

A nemáte ten rozhovor s ním uložený niekde v databázi? Ze by ste mi ho mohli poslať na mail....? Smajlík 13 Smajlík 11 Smajlík 8

janoas

jasnýý

slaviator
janoas - 10.11. Odpovědět

To vážne? Smajlík 13

janoas
janoas - 10.11. Odpovědět

trošku mimo mísu bude môj príspevok, ale zaujímalo by ma kedy bude ten Adauto odpovedať na naše otázky? Smajlík 2

janoas

To už bylo na starým FP... Smajlík 7

slaviator
Související odkazy
Nejnovější články