Zpět na » Synot liga » Jak dopadne liga ? Redaktoři FP tipovali

Synot liga - Jak dopadne liga ? Redaktoři FP tipovali

0

Líbilo se

01.08. - Další ligový ročník začíná už v neděli a můžeme se těšit, že by ale mohl být dramatický stejně tak jako minulý. Redaktoři FotbalPortal.cz se pokusili odhadnout, jak nakonec tato sezona skončí.

O titul by se mohla porvat tradiční čtyřka nebo přibude někdo další ? Naopak boj o záchranu bude tradičně vyrovnaný nebo bude rozhodnuto již dávno před koncem ? A co kanonýr soutěže ? Na výběr je hned z několika jmen…


Redaktoři Gambrinus ligy proto odpovídali na tři otázky, které se týkaly výše zmiňovaných záležitostí a ještě na tradiční otázku, kdo se posílil nejlépe.


1) Kdo vyhraje titul a jak dopadne pořadí na prvních třech místech?

2) Které dva týmy sestoupí?

3) Kdo se stane nejlepším kanonýrem ligy?

4) Kdo se podle Vás posílil nejlépe?

Ondřej Hlaváč
1) Podle průběhu přípravy a posílení mužstev to vypadá, že titul zůstane v rukou sparťanů. Ti by měli být stíháni Slavií, která zejména příchodem Ĺ micera zkvalitnila záložní řadu. Na druhou stranu zranění Ĺ venta bude citelné oslabení. Cestu za druhým místem by to ale nemělo zkomplikovat. Boj o třetí místo bude vyrovnanější. Může uspět Liberec, Boleslav nebo Brno. Zapomínat se nesmí ale ani na Baník. Pokud Bolf se Svěrkošem budou zdraví a dostanou se do formy, může se Baník do pohárů probojovat.


2) Boj o záchranu bude podobně napínavý jako loni. Dole se podle mého názoru bude pohybovat Kladno, Budějovice, Zlín, Most, Žižkov a podle některých překvapivě i Bohemians 1905. Bohemka bude sázet na domácí prostředí, kde ji mohutně podporují fanoušci, Most na zahraniční hráče a Žižkov se Zlínem zase spoléhají na stabilizovaném kádru. Ten nemají ani v Budějovicích, odkud odešli Volešák nebo Kladrubský, ani na
Kladně, které opustil útočník Kalina.


3) Hledání kanonýra bude těžké. Je možné, že se někdo „utrhne" obdobně jako loni Pecka nebo Džeko. Sparta bude spoléhat na góly Kuliče a Doška, Slavia zase na branky Standy Vlčka.


4) Nejlépe posílila asi Sparta. Pročistila kádr, který opustili nepotřební jako Pacanda nebo Ĺ imák a přivedla hráče, které může Bílek použít v základní sestavě. Zejména Limberský a Žofčák nebudou asi v základní sestavě chybět. Kupovala i talenty jako Vacek, Kúdela nebo Kladrubský.
Slavia byla na přestupovém trhu také aktivní. Spíše ale lepila díry po odchodech. Největším lákadlem pro fanoušky a novou marketingovou tváří Slavie se stane nejspíše Vladimír Ĺ micer. Když mu vydrží i chatrné zdraví, bude nepochybně tahounem i na hřišti. Aby se neopakovala uplynulá sezona, přivedla i osm nových tváří Sigma Olomouc.


Michal Horáček
1) Myslím, že liga nebude tak napínavá jako minulý ročník. První místa si podle mě rozeberou mužstva se silné čtyřky (Sparta, Slavia, Liberec a Mladá Boleslav), mezi ně se asi nikdo nevklíní a tyto mužstva si tedy opět rozeberou pohárová místa. Mám pocit, že by se konečně mohla radovat Slavia, protože kdy jindy už chce titul vyhrát. Má skvělý kádr a navíc bude otevírat stadion. Titul by byl jistě pro ni velkým povzbuzením. Sparta jako již tradičně jako každý půlrok překopala kádr a je otázkou, jak dlouho jí bude trvat alespoň trochu se sehrát. Můj odvážný tip tedy je: 1. Slavia, 2. Liberec, 3. Sparta


2) Boj o sestup bude tradičně napínavý a bude do něj zapojeno hodně týmů. Je těžké odhadnout, na které dva týmy zbude černý Petr. Já uvedu dva, které nemám v oblibě. Je to Zlín, kvůli své malé návštěvnosti, a pak to je Žižkov, ten kvůli své korupční minulosti, nesmyslným raním výkopům a diváků na něj taky nebude chodit moc.


3) Tipovat ze spousty jmen je těžké. Mohou to být Nezmar, Svěrkoš, Zelenka, Vlček, Wagner nebo Holub. Já však tipuji Libora Doška, který se díky své „typické“ loketní hře, vystřílí až na vrchol.


4) Na tuto otázku se nabízí Sparta, ale podle mě její vedení nepochopilo, že každý klub potřebuje stabilizaci, a každá půlroční výměna klubu hlavně v evropském měřítku vůbec neprospívá. Myslím, že hodně dobré kupy udělala Slavia. Osobně čekám, že by se mohli hodně vyhoupnout Volešák, Ĺ enkeřík a Ivana. Velcí neznámý naopak budou Francouzi.

David Křížka
1) Souhlasím s bookmakery, že Sparta obhájí mistrovský titul. Největším sokem o titul bude pouze Slavia v čele s navrátilcem Vladimírem Ĺ micrem. O třetí místo bude velmi zajímavý boj. Nedivil bych se, kdyby na bronzový stupínek vystoupil někdo jiný než Mladá Boleslav nebo Liberec. Baník letos kvalitně posílil a klidně by mohl být v nejlepší trojce. Líbí se mi také mužstvo Brna, které koučuje Petr Uličný, který v posledních letech se trápil nejprve se Zlínem a pak s Ružomberkem. 1. Sparta, 2. Slavia, 3. Ostrava


2) Podle mě sestoupí určitě Kladno a jako druhého sestupujícího nevidím dost jasně. Ale kdybych musel říct, kdo bude ten druhý, tak vyslovím České Budějovice, které přišlo o své opory Poborského, Kladrubského, Holendu, Volešáka nebo Grubera. Do jihočeského klubu přišly jen tři kvalitní posily brankář Kučera z Boleslavi, Jungr ze Sparty a Vozábal z Mostu. Na sestup tipuji České Budějovice, Kladno.


3) Tomáš Došek z Brna


4) Sparta a Slavia. Největšími posilou obhájce mistrovského titulu je podle mě Abraham a pro Jarolímův výběr bezkonkurenčně Vladimír Ĺ micer.

Michal Sitek
1) Myslím, že boj o titul bude opět dramatický. Hodně posilovala obě pražská „S“. Baník Ostrava kádr stabilizoval a doplnil ho o zkušené hráče. Tyto tři týmy budou nejvýš. Titul obhájí Sparta, za ní skončí Slavia a na Baník zbyde třetí místo.


2) V nacházejícím ročníku Gambrinus ligy sestoupí dva kluby z Čech, a to Most a Kladno. Most opustila řada zkušených hráčů a trenér Ĺ časný. Severočeský klub sice opět hledal hráče ze zajímavých částí světa, ale ti nejsou zárukou toho, že budou stačit na naši nejvyšší soutěž. Kladno čeká kritický druhý nováčkovský rok. To se projeví na výkonech a Středočeši sestoupí.


3) Osobně věřím Svěrkošovi. Vrátil se do domácího prostředí a má vhodné podmínky pro to, aby se stal králem střelců. Daří se mu v přípravě a svou formu potvrdí v lize.


4) Nejlépe podle mě posílili tři kluby, které budou hrát nejvýš (Sparta, Slavia, Baník). Také Liberec nakoupil zajímavá jména. Nejvíce posílila Slavia, ale na titul to stačit nebude.


Lukáš Vojtěch
1) Jednoznačným aspirantem na titul je samozřejmě Sparta. Ta ani nemůže mít jiné cíle než titul a základní skupinu Ligy mistrů. Ovšem letos velmi dobře posílila i Slavie a pokud se nestane něco neočekávaného a největší hvězda nejen sešívaných, ale i celé ligy, Vladimír Ĺ micer bude fit, tak se s ní dá počítat také pro boj o nejvyšší příčky. Slavie bude oproti loňsku navíc posílena i zkušeností "být na první příčce", což bude pro hráče obrovské plus. Takže se z její strany možná můžeme dočkat překvapení v podobě zisku titulu, i když to nevidím moc reálně. Dávám tomu tak 10%. O třetí místo se popere Liberec, který odchodem trenéra Vítězslava Lavičky významně oslabil, přestože přišli hráči jako Petrouš s Bejblem a čeká se na registračku Holeňáka. Slovan prostě v mých očích oslabil, protože ač trenér Zach bude jistě pokračovat ve šlépějích svého předchůdce, nevyrovná se mu. Podobné to bude i u Boleslavi, která zase oslabila odchodem trenéra Dušana Uhrina mladšího. Tyhle dva týmy - Slovan a Bolku - doplní v boji o třetí místo zaručující start v předkole Poháru UEFA Plzeň, Ostrava, Brno a Teplice. Možná vysoko vylítne i Bohemians 1905, do boje o horní příčky zasáhne podle přípravných zápasů nejspíše i Most, ovšem třetí místo z toho nebude. Přesto bude sympatickým osvěžením ligy, ač mnozí by jej raději viděli o ligové patro níže, ve druhé lize. Takže shrňme to: na osmdesát procent vyhraje titul Sparta, druhá bude Slavie a pokud mám jmenovat jeden tým na třetí příčku, jmenuji Teplice.


2) Nechci malovat čerta na zeď, ale pokuď mám zmínit dva týmy, které sestoupí, jmenuji ty, které v lize osobně moc nechci. Jsou jimi Kladno a Zlín. Ovšem nakonec nesestoupí asi ani jeden z nich, takže jimi budou České Budějovice a Žižkov. Více to rozvádět nechci.


3) Na nejlepšího ligového střelce bude aspirovat více hráčů. Stabilní střeleckou formu má Stanislav Vlček, takže jedním z nich bude on. Vysoko bude Marek Kulič, Martin Fenin, Jan Nezmar. Zatracovat asi nemůžem ani navrátilce ze zahraničí Tomáše Doška, Zdeňka Ĺ enkeříka a Václava Svěrkoše. Nejlepší střelec se na devadesátdevět procent najde mezi těmito jmenovanými. Pokud mám říct jedno jediné jméno, tak nejvíce sázím na Vlčka.


4) Podle mě se nejvíce posílala Slavie. Nejen že přišel hráč, který v Česku po trávnících ještě neběhal - totiž vítěz Ligy mistrů, jmenovitě Vladimír Ĺ micer. Navíc posílila i dál, levně, ale kvalitně. Brankáč Vaniak, stopeři Brabec se Ĺ ourkem, bek Dřížďal, záložníci Volešák, Tavares, Belaid, útočníci Ĺ enkeřík s Ivanou. Za tyhle vesměs kvalitní hráče dala Slavie pouze osmnáct milionů! Tedy tolik, kolik dala Sparta jen za Limberského... Takže nejlépe posílila jednoznačně Slavie.

Toto je vyjádření pěti redaktorů Gambrinus ligy. Souhlasíte s těmito názory?

Michal Horáček / redakce FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články