Zpět na » Synot liga » Jak vidí redakce umístění všech týmů na konci sezony?

Synot liga - Jak vidí redakce umístění všech týmů na konci sezony?

0

Líbilo se

02.08. - Nový ročník Gambrinus ligy již klepe na dveře a do jeho startu již chybí několik desítek hodin. Redakce FotbalPortalu vám přináší takové ohlédnutí za všemi prvoligovými kluby a tipy redaktorů na umístění jednotlivých týmů.

AC SPARTA PRAHA
Svěřenci Michala Bílka budou chtít zopakovat i letos loňskou mimořádně úspěšnou sezonu, kdy získali mistrovský double (vítězství v lize a domácím poháru). Přes léto výrazně posílili, nejvýraznějšími posilami letenského klubu jsou David Limberský z Plzně, Kladrubský z Budějovic, Abraham z Mladé Boleslavi, stříbrní medailisté z MS dvacítek Ĺ imůnek s Kúdelou a Holenda. Kádr naopak opustila dlouholetá opora brankář Jaromír Blažek. Fotbalisté pražské Sparty mají veškeré předpoklady k tomu, aby opět získali mistrovský titul.

Tipy redaktorů na umístění Sparty:
David Křížka: 1.
Lukáš Vojtěch: 1.
Michal Horáček: 3.
Michal Sitek: 1.

SK SLAVIA PRAHA
Během léta významně posílila, do týmu přišlo několik kvalitních hráčů. Pokud slávistům letos znovu neselže psychika jako dříve, měli by prohnat Spartu na první příčce. Přesto skončí pravděpodobně v závěru ligy díky méně kvalitnímu kádru oproti letenskému konkurentovi druzí.

Tipy redaktorů na umístění Slavie:
Lukáš Vojtěch: 2.
David Křížka: 2.
Michal Horáček: 1.
Michal Sitek: 2.

FK MLAD� BOLESLAV
Fotbalisté Mladé Boleslavi skončili loni na třetím místě a vysoké ambice mají i letos. Všichni si zde přejí takový star jako v minulé sezoně. Boleslavští poráželi soupeře za soupeřem a okupovali nejvyšší příčku ligové tabulky. Ke konci podzimu však přišel výsledkový pokles, což boleslavské hráče nejspíš stálo boj o titul. Nakonec bojovali o pohárovou Evropu a třetím místem si zajistili účast v poháru UEFA. V letním přestupovém období přišli o nejlepšího střelce Gambrinus ligy Luboše Pecky, který zamířil do něměckých Cách. Odešli také Abraham, Kučera, Krátký, Nesvadba a Palát. Naopak do středních Čech zamířili Pižanovski, Hrdlička, Táborský, Voříšek nebo Kalina. Přišel nový trenér. Dušana Uhrina mladšího nahradil Zajíc. Boleslav má opět docela silný tým, který hlavně doma nebude dávat soupeřům body zadarmo. Zda to opět bude stačit na evropské poháry, se teprve uvidí.

Tipy redaktorů na umístění Ml. Boleslavi:
Michal Sitek: 4.
Michal Horáček: 4.
Lukáš Vojtěch: 5.
David Křížka: 4.

FC SLOVAN LIBEREC
Liberec čeká oproti jeho předpokladům sezóna, ve které si už v Evropě nezahraje, protože z Intertota už vypadl. Severočeši měli na konci minulé sezóny velmi úzký kádr, proto přišlo několik hráčů. Mezi nejznámější patří Holeňák, Petrouš, Bejbl a Krátký. Naopak tým opustili Parks s Rickem, za ně tým angažoval další Brazilce, kteří se zatím jeví o mnoho lépe. I tyto hráče už nepovede Vítězslav Lavička, který musel skončit. Na jeho místo nastoupil dosavadní asistent Milan Zach a pro českou veřejnost je velkou neznámou.

Tipy redaktorů na umístění Liberce:
Michal Horáček: 2.
Lukáš Vojtěch: 3.
David Křížka: 6.
Michal Sitek: 5.

1. FC BRNO
Cílem brněnského klubu je vylepšit páté místo z loňského ročníku. Během léta tým získal svou největší posilu v podobě útočníka Tomáše Doška, který přišel jako náhrada za Luďka Zelenku. Ve třiadvacetičlenném kádru jsou mezi hráči také tři stříbrní medailisté Střeštík, Kalouda a Okleštěk z nedávného MS hráčů do 20 let. Do moravské metropole může zamířit také i čtvrtý mladý reprezentant Lukáš Kubáň ze Slovácka, o uskutečnění přestupu by mělo být jasno do konce tohoto týdne.

Tipy redaktorů na umístění Brna:
David Křížka: 5.
Michal Horáček: 5.
Lukáš Vojtěch: 6.
Michal Sitek: 7.

FC VIKTORIA PLZEŇ
Plzni se v minulé sezóně nad očekávání dařilo, a proto bude těžké obhájit šesté místo. Západočechům se podařilo až na Limberského, který odešel do Sparty, udržet stávající perspektivní kádr. Za bývalého kapitána přišel Vaculík, který by ho mohl plnohodnotně nahradit. Martin Fillo, kterému se dařilo na ME 21, nakonec v Plzni zůstal a to může být rozhodující.

Tipy redaktorů na umístění Plzně:
Michal Horáček: 9.
Lukáš Vojtěch: 8.
David Křížka: 11.
Michal Sitek: 10.

FC BANĂŤK OSTRAVA
Vedení i trenér ostravského Baníku nebyli s umístěním z minulé sezony spokojeni. Baník i přes výtečné jaro, kdy prohrál pouze dvakrát, skončil na sedmé příčce. Nový generální manažer klubu Werner Lička se proto přes léto činil a přivedl zkušené hráče. Nejvýraznější posilou by měl být útočník Václav Svěrkoš, který strávil přechozí čtyři roky v zahraničí. Do týmu se vrátil Bolf a přišli také Tchuř a Tesařík. Slezský klub s největší pravděpodoností opustí kanonýr David Střihavka. I tak vypadá Baník nebezpečně. Mladí hráči jsou zase o rok zkušenější a teď je doplnili hotoví hráči. V Ostravě tak čekají vydařenou sezonu, která by se mohla přiblížit té mistrovské ze sezony 2003/2004.

Tipy redaktorů na umístění Baníku:
Michal Sitek: 3.
Michal Horáček: 6.
Lukáš Vojtěch: 7.
David Křížka: 3.

FK TEPLICE
Během léta odešel za více než sto milionů kanonýr Edin Džeko, přesto by v Teplicích rádi zaútočili na vyšší příčky než v uplynulé sezoně.

Tipy redaktorů na umístění Teplic:
Lukáš Vojtěch: 4.
David Křížka: 8.
Michal Horáček: 11.
Michal Sitek: 6.

SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE
Doznaly velkých změn v kádru, odešli hráči jako Kladrubský, Volešák, kariéru skončil Poborský. Jihočeši sice chtějí hrát klidný střed tabulky, ale změny v kádru budou znát.

Tipy redaktorů na umístění Budějovic:
Lukáš Vojtěch: 12.
David Křížka: 15.
Michal Horáček: 10.
Michal Sitek: 11.

SK SIGMA OLOMOUC
Pro Hanáky byla uplynulá sezona tou nejhorší za posledních 20 let, když obsadili čtrnáctou pozici respektive poslední nesestupové místo. Olomouc se chce opět vrátit do horní poloviny tabulky a v žádném případě nezopakovat nepodařený loňský ročník Gambrinus ligy. Během letní pauzy získal klub zkušeného brankáře Petra Drobisze, obránce Ĺ uškavčeviče a Čupra, útočníka Kazára a tři cizince.

Tipy redaktorů na umístění:
David Křížka: 9.
Lukáš Vojtěch: 11.
Michal Horáček: 8.
Michal Sitek: 8

FK SIAD MOST
Mostečtí funkcionáři chtěli původně útočit již letos na pohárové příčky, ovšem po debaklu na Spartě rozpustili kádr, ve kterém nezůstal kámen na kameni. V lize bude hrát Most s početnou cizineckou legií, mnozí odborníci jej odepisují. V přípravě však nehrál špatně.

Tipy redaktorů na umístění Mostu:
Lukáš Vojtěch: 8.
David Křížka: 13.
Michal Horáček: 12.
Michal Sitek: 15.

BOHEMIANS 1905
Klokani svůj kádr z druhé ligy příliš neobměnili a budou spoléhat na sehranost mužstva, kterému určitě nechybí nadšení. Minulá sezona vyšla Bohemians nad očekávání. Tým postoupil do první ligy. Přitom úvod sezony tomu vůbec nenasvědčoval. Pražané však měli famózní jaro a nakonec se vyšvihli na končné druhé postupové místo. V létě zde přišli Ĺ marda, Kunáše a Turtenwald a odešli Hašek, Kotrba, Uchytil a Dian. Bohemians mají jediný cíl – zachránit se. To by se jim mohlo podařit díky skvělým fanouškům, kteří už vykoupili značnou část stadionu permanentkami. Pro Bohemians také hovoří také soudržnost mužstva.

Tipy redaktorů na umístění Bohemians:
Michal Sitek: 14.
Michal Horáček: 13.
Lukáš Vojtěch: 9.
David Křížka: 10.

FK JABLONEC 97
Jablonec čeká náročná sezóna. Mimo domácí ligu a pohár se představí v poháru UEFA. I přes postup do Evropy u týmu nezůstal Petr Rada, který v Jablonci působil čtyři roky. Na jeho místo nastoupil Luboš Kozel, pro kterého je to první ligová štace. Nejvýraznější osobnost získali Severočeši do útoku, když se jim podařilo ulovit Luďka Zelenku. Do útoku má Kozel ještě k dispozici Svátka a dále pak jen mladíky. Proto nový jablonecký trenér chce získat ještě jednoho zkušeného útočníka.

Tipy redaktorů na umístění Jablonce:
Michal Horáček: 7.
Lukáš Vojtěch: 10
David Křížka: 7.
Michal Sitek:

SK KLADNO:
Kladno bylo minulý rok nováčkem soutěže a svůj cíl zachránit se splnilo. V úvodu se kladenským příliš nedařilo. Ale asi od půlky podzimu se Středočeši zvedli a domácí zápasy začali vyhrávat. Tím se odpoutali od sestupových příček a pohybovali se uprostřed dolního patra tabulky. Kladenští si pak od sestupu udržovali odstup až do konce sezony a relativně v pohodě se zachránili. Tým se přes léto docela změnil. Z nejvýraznějších přestupů bychom mohli jmenovat příchod Jeslínka, Hoffmanna, Szaba nebo Galbavého a odchod Hamouze, Radzinevičiuse, Kaliny, Veleby, Ĺ imůnka či Simpsna. Mužstvo se tak spíše oslabilo. Tým má opět za úkol zachránit se, ale je otázka, zda se to letos podaří.

Tipy redaktorů na umístění Kladna:
Michal Sitek: 16.
Michal Horáček: 14.
Lukáš Vojtěch: 14.
David Křížka: 16.

FK VIKTORIA ŽIŽKOV
Žižkov je v lize nováčkem a prvořadým cílem bude určitě záchrana. Pražané se také vracejí k nedělním výkopům v 10:15. Do ligy vstoupí pod novým trenérem Stanislavem Grigou, kterému do kádru přibyla zajímavá jména. Viktorii posílili mimo jiné zkušený gólman Oldřich Pařízek a velký baníkovský srdcař Pavel Besta.

Tipy redaktorů na umístění Žižkova:
Michal Horáček: 15.
Lukáš Vojtěch: 15.
David Křížka: 12.
Michal Sitek: 12.

FC TESCOMA ZLĂŤN
Zlínští fotbalisté se celou loňskou sezonu v lize trápili a zdá se, že i letos tomu nebude jinak. Kádr Tescomy se přes léto nijak výrazně nezměnil. Město obuvi opustili Janíček, který šel na půlroční hostování do Nitry, brankář Zlámal a záložník Dian se vrátili do svých klubů a hráči Lukaštík a Činčala po dlouhých letech odchází ze Zlína. Fanoušci tamního fotbalu se nedočkali žádného atraktivního jména během léta. Na Moravu se jen vrátili z hostovaní Bielík, Zapletal, Jelínek. Trenér Hoftych si vytáhl z B-týmu mladíky Janču, Elšíka, Říháka a Konečníka.
Vedení zlínského klubu si dalo cíl: Nezopakovat loňskou sezonu, to znamená vyhnout se sestupovým obavám.

Tipy redaktorů na umístění Zlína:
David Křížka: 13.
Michal Horáček: 16.
Lukáš Vojtěch: 16.
Michal Sitek: 13.

/ Redakce GL, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články