Zpět na » Synot liga » ProFutbal.sk: Ohledně Ivany to není jasné!

ProFutbal.sk: Ohledně Ivany to není jasné!

1

Líbilo se

24.07. - Podle slovenského portálu ProFutbal.sk není přestup Milana Ivany ze Slovácka do Slavie tak jasný, jak by se zdálo. V pondělí v noci se sice oba kluby na jeho přestupu dohodly, ovšem k situace se měl v úterý vyjádřit i samotný hráč.

"Momentálně ještě nic není uzavřené. Podmínky, které Ivanovi nabídla Slavia, se nám zdály neadekvátní. Teď čekáme na jejich opětovné vyjádření. Věřím, že by se celá záležitost měla nejpozději do čtvrtka vyjasnit," řekl v úterý odpoledne hráčský manažer Karol Csontó.

Právě ve čtvrtek je uzávěrka soupisek pro druhé předkolo Ligy mistrů a Slavia by měla rychlonohého třiadvacetiletého štírka ráda mezi napsanými hráčemi pro souboj s MĹ K Žilinou. Podle našich informací nabízí hráči jednoroční smlouvu s roční opcí.

Odchovanec Nového Města nad Váhem Milan Ivana přišel do české ligy před třemi a půl lety z Trenčína a ihned se prosadil do základní sestavy tehdy ambiciozního SYNOTu. Během posledního roku absolvoval testy se švýcarským Zürichem, dánským Aalborgem, norským Vikingem Stavangarem, portugalskou Boavistou Porto či bundesligovou Borussií Mönchengůadbach. Ani během jednoho testování však nepřesvědčil případné nové zaměstnavatele natolik, aby mu nabídli smlouvu. A tak se sen a touha dostat se z české ligy do zahraničí minimálně na čas odkládá.

Květnový rozhovor FotbalPortalu.cz s Milanem Ivanou

"Osobně si myslím, že po této sezoně odejdu, otázkou je však kam. I klub má iniciativu mě prodat, tak jako ještě Drobisze či Inemana," řekl Ivana koncem května v rozhovoru pro FotbalPortal.cz a dodal: "Na první místo stavím zahraničí, chci vyzkoušet novou ligu. Potřebuju změnu, novou motivaci. Chci hrát fotbal pro radost a pro lidi a dosáhnout v něm té nejvyšší mety. Sám jsem pociťoval, že ve Slovácku stagnuju, neposouvám se výše. Potřebuji okolo sebe hráče, kteří budou o třídu lepší, potřebuju se stále zlepšovat."

Co řekl dále Milan Ivana v květnovém rozhovoru o Slavii?
"Ve Slavii je můj oblíbený trenér Jarolím, který mi v časech mého příchodu do Synotu velmi pomohl a posunul mě výše. Určitě to nevylučuji. Vše ukáže čas."

"Je pravděpodobné, že kvůli trenérovi Jarolímovi bych do Slavie přišel."

"Myslím si, že když vás chce trenér tak není možné vyloučit že budete nastupovat v základní sestavě. Samozřejmě, musel bych si to patřičně zasloužit."

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz, ProFutbal.sk

Nejnovější články