Zpět na » Synot liga » Prezident přijal dvacítku

Synot liga - Prezident přijal dvacítku

0

Líbilo se

13.08. - Prezident České republiky Václav Klaus přijal dnes na Hradě úspěšnou výpravu českých fotbalistů do dvaceti let, kteří v Kanadě získali překvapivě na světovém šampionátu stříbrné medaile.

Klaus si podal ruku nejprve s Pavlem Mokrým, předsedou Českomoravského fotbalového svazu, a poté se pozdravil s reprezentanty a od Martina Fenina, který zaskočil za nepřítomného kapitána Jana Ĺ imůnka, předal prezidentovi Klausovi podepsaný dres s vlaječkou.

Klause to potěšilo: "Ještě větší radost z toho bude mít můj desetiletý vnouček, který hraje za Adminur Kobylisy," sdělil novinářům. "Sám jsem závěrečné zápasy pozorně sledoval. Náš fotbal teď nemá nejlepší výsledky, proto je tento úspěch vzpruhou a signálem, že to nemusí být tak špatné," dodal.

Hlava státu si za cvakání fotoaparátů nejprve podala ruku s předsedou ČMFS Pavlem Mokrým a poté se pozdravila se všemi členy stříbrné Soukupovy družiny. Martin Fenin, který zastupoval nepřítomného kapitána Jana Ĺ imůnka, obdaroval prezidenta Klause podepsaným dresem a vlaječkou, což ho velmi potěšilo.

Na setkání dorazilo nakonec ze stříbrné družiny šestnáct hráčů, kteří strávili s Klausem v jeho kanceláři při malém pohoštění zhruba půl hodiny.

"Jsem rád, že jste si udělali čas. Vím, že jste v plné zátěži, včera večer jste ještě dávali góly," také řekl hráčům Klaus.

Jelikož kapitán Ĺ imůnek odcestoval do Německa, kde má v bundesligovém Wolfsburgu podepsat čtyřletou smlouvu, zastupoval ho při setkání s Klausem Fenin, který si i nyní neodpustil své již tradiční vtipkování: "Honza byl určitě rád, že se tomu vyhnul a že sem nemusel. On nemá ten zájem moc rád," řekl.

Ovšem trochu se i bál. "Bylo to příjemné i stresující. Bál jsme se, abych neporušil nějakou etiketu a zvládnul to, a tak jsem raději mlčel," smál se Fenin a dodal: Je to nepopsatelný zážitek, přece jen je to prezident. Působí sympatičtějším dojmem než v televizi."

V prezidenstké kanceláři čekalo na něj i zbytek týmu občerstvení. "Měli jsme džus a vodu. Když pan prezident viděl, že toho z nás moc nevypadne, tak dal radši prostor panu Baťovi a Soukupovi. Já se taky na nic neptal, v tu chvíli mě nic nenapadlo, musel bych si to rozmýšlet," uvedl Fenin.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články