Zpět na » Synot liga » Šimůnek přestoupil do Wolfsburgu

Synot liga - Šimůnek přestoupil do Wolfsburgu

0

Líbilo se

13.08. - Jan Ĺ imůnek se dočkal vysněného angažmá v Bundeslize! Dnes ráno se totiž na jeho přestupu dohodla Sparta s Wolfsburgem, do kterého zamíři kapitán české dvacítky z nedávného MS v Kanadě za téměř stopadesát milionů korun.

Wolfsburg o Ĺ imůnka projevil zájem ve čtvrtek, včera večer se zdálo že k přestupu dojde až po zápase Sparty s Arsenalem. Vše je nyní jinak! Ĺ imůnek už odcestoval do Německa, odpoledne by měl podepsat čtyřletý kontrakt.

„Na jednu stranu nás mrzí, že Honza odchází, protože byl v kabině i na hřišti přínosem. Na druhou stranu však musíme říci, že se jedná o velmi významný přestup, který se v Česku už dlouho neuskutečnil. Můžeme potvrdit, že se Honza přestupovou částkou zařadí mezi nejlepší obránce, kteří odcházeli z české ligy," řekl pro klubový web Lukáš Přibyl, tiskový mluvčí letenského klubu a člen jeho vedení.

Ĺ imůnek v letošní sezoně odehrál za Spartu po návratu ze šampionátu pouze dva zápasy, z toho jen jeden byl ligový.

Do velkého fotbalu nakoukl Ĺ imůnek přitom až loni během hostování na Kladně, jinak strávil veškerou dosavadní kariéru ve Spartě.

„Tento přestup je pro Spartu velmi významný. Je oceněním práce trenérů, kteří se podíleli na výchově Jana Ĺ imůnka. Honza se dokázal prosadit v dospělém fotbale, důkazem je i toto angažmá. Jedná se se rozhodně o nejvýznamější přestup léta," řekl Přibyl. „Sparta i nadále chce pracovat s mladými hráči. V létě investovala právě nejvíce právě do této kategorie fotbalistů. V případě Jana Ĺ imůnka se jednalo o výjimečnou nabídku pro klub i hráče," dodal Přibyl.

V sobotu byl stříbrný medailista ze světého šampionátu v Plzni pouze na lavičce, v neděli ještě absolvobal trénink na Letné a po něm se rozloučil se svými nyní již bývalými spoluhráči. „Je to pro všechno rychlé, ale všichni mi tento krok doporučili. Radil jsem se hlavně s tátou a když on řekl ano, svolil jsem také," popsal loučení pro klubový web Ĺ imůnek.

Lukáš Vojtěch / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Nejnovější články